ZagranicaFrancja zapewnia bezpłatną antykoncepcję dla dziewcząt poniżej 15 roku życia

Karol Kwiatkowski4 września, 202013 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Od piątku 28 sierpnia francuskie nieletnie dziewczęta w wieku 14 lat lub młodsze mają całkowicie bezpłatny dostęp do środków antykoncepcyjnych oraz wszelkich konsultacji lekarskich i badań niezbędnych do wydania recepty.

Nie ma limitu wieku, ponieważ dekret po prostu usunął słowa „w wieku co najmniej 15 lat” z poprzedniego oferującego „nieletnim dziewczętom w wieku co najmniej 15 lat” możliwość uzyskania środków antykoncepcyjnych bez żadnych dodatkowych kosztów. Zgodnie z prawem dzieci poniżej 10 lat też będą mogły mieć dostęp do bezpłatnych środków antykoncepcyjnych w tym implanty i wkładki wewnątrzmaciczne, zachowując ścisłą anonimowość.

Kiedy bezpłatna antykoncepcja i związane z nią procedury medyczne dla nieletnich w wieku 15 lat i starszych zaczęły stopniowo obowiązywać w 2013 i 2016 r., Rząd to uzasadnił liczbą niechcianych ciąż w grupie wiekowej 15-17 lat. Propaganda rządowa podkreśla, że ​​wskaźnik aborcji wśród tych dziewcząt spadł z 9,5 do 6 na 1000 dziewcząt w latach 2012-2018. Oznacza to, że władze nie dbają o to, czy zmniejszyła się aktywność seksualna i rozwiązłość seksualna, a jedynie, że wystąpiło mniej ciąż.

We Francji każdego roku prawie 1000 dziewcząt w wieku od 12 do 14 lat zachodzi w ciążę, a 770 z nich jest przerywanych przez aborcję. Zezwolenie tym dziewczętom na bezpłatną antykoncepcję, ma zmniejszyć liczbę aborcji i ciąż.

Jak przypomina serwis informacyjny Fondation Jérôme-Lejeune, Francja jest jednym z krajów Europy Zachodniej, w których antykoncepcja jest najbardziej rozpowszechniona, podczas gdy wskaźnik aborcji stale rośnie.

Dziewczęta, które skorzystają z nowej ustawy, otrzymają coroczną bezpłatną konsultację, bezpłatną implantację lub wymianę podskórnej antykoncepcji lub wkładki domacicznej, kontrolę cholesterolu i inne badania lekarskie. Jednocześnie nikt nie mówi o długofalowych skutkach bombardowania młodych ciał hormonami w krytycznym okresie dojrzewania, a co do psychologicznych i duchowych skutków celowego pozbawiania ich płodności, wydaje się, że zostały one całkowicie zignorowane. (LfeSiteNews)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • jakub

    4 września, 2020 at 7:31 pm

    koniec świata. Róbta co chceta. Mata.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 × cztery =