Francja zapewnia bezpłatną antykoncepcję dla dziewcząt poniżej 15 roku życia

Karol Kwiatkowski4 września, 202013 min

Od piątku 28 sierpnia francuskie nieletnie dziewczęta w wieku 14 lat lub młodsze mają całkowicie bezpłatny dostęp do środków antykoncepcyjnych oraz wszelkich konsultacji lekarskich i badań niezbędnych do wydania recepty.

Nie ma limitu wieku, ponieważ dekret po prostu usunął słowa „w wieku co najmniej 15 lat” z poprzedniego oferującego „nieletnim dziewczętom w wieku co najmniej 15 lat” możliwość uzyskania środków antykoncepcyjnych bez żadnych dodatkowych kosztów. Zgodnie z prawem dzieci poniżej 10 lat też będą mogły mieć dostęp do bezpłatnych środków antykoncepcyjnych w tym implanty i wkładki wewnątrzmaciczne, zachowując ścisłą anonimowość.

Kiedy bezpłatna antykoncepcja i związane z nią procedury medyczne dla nieletnich w wieku 15 lat i starszych zaczęły stopniowo obowiązywać w 2013 i 2016 r., Rząd to uzasadnił liczbą niechcianych ciąż w grupie wiekowej 15-17 lat. Propaganda rządowa podkreśla, że ​​wskaźnik aborcji wśród tych dziewcząt spadł z 9,5 do 6 na 1000 dziewcząt w latach 2012-2018. Oznacza to, że władze nie dbają o to, czy zmniejszyła się aktywność seksualna i rozwiązłość seksualna, a jedynie, że wystąpiło mniej ciąż.

We Francji każdego roku prawie 1000 dziewcząt w wieku od 12 do 14 lat zachodzi w ciążę, a 770 z nich jest przerywanych przez aborcję. Zezwolenie tym dziewczętom na bezpłatną antykoncepcję, ma zmniejszyć liczbę aborcji i ciąż.

Jak przypomina serwis informacyjny Fondation Jérôme-Lejeune, Francja jest jednym z krajów Europy Zachodniej, w których antykoncepcja jest najbardziej rozpowszechniona, podczas gdy wskaźnik aborcji stale rośnie.

Dziewczęta, które skorzystają z nowej ustawy, otrzymają coroczną bezpłatną konsultację, bezpłatną implantację lub wymianę podskórnej antykoncepcji lub wkładki domacicznej, kontrolę cholesterolu i inne badania lekarskie. Jednocześnie nikt nie mówi o długofalowych skutkach bombardowania młodych ciał hormonami w krytycznym okresie dojrzewania, a co do psychologicznych i duchowych skutków celowego pozbawiania ich płodności, wydaje się, że zostały one całkowicie zignorowane. (LfeSiteNews)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • jakub

    4 września, 2020 at 7:31 pm

    koniec świata. Róbta co chceta. Mata.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk