Polacy ze złotem siatkarskiej Ligi Narodów!

Karol Kwiatkowski24 lipca, 20233 min

Polscy siatkarze pokonali Amerykanów 3:1 w finale Ligi Narodów. We wcześniejszym spotkaniu trzecie miejsce wywalczyli Japończycy.

Reprezentacja Polski pokonała USA w finale tegorocznej edycji Ligi Narodów 3:1 (25:23, 24:26, 25:18, 25:18). I przy okazji zarobiła podczas turnieju bardzo duże pieniądze – łącznie ponad cztery mln zł. Niektórzy Polacy otrzymali też dodatkowo płatne nagrody indywidualne.

Reprezentacja Polski mężczyzn zarobiła tym samym ponad 1,5 mln złotych więcej niż kobieca kadra, która w niedawno zakończonej Lidze Narodów zdobyła brązowy medal, pokonując w meczu o trzecie miejsce Amerykanki 3:2. Zawodniczki Stefano Lavariniego zainkasowały łącznie 710 tys. dolarów, czyli ponad 2,8 mln złotych. Ponadto Martyna Łukasik została wyróżniona jako jedna z dwóch najlepszych przyjmujących turnieju finałowego i zarobiła dodatkowe 10 tys. dol. (ok. 39,5 tys. zł).

Polska: Łukasz Kaczmarek, Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Marcin Janusz, Mateusz Bieniek – Paweł Zatorski (libero) – Tomasz Fornal, Norbert Huber, Kamil Semeniuk.

USA: Matthew Anderson, Micah Christenson, TJ Defalco, Maxwell Holt, Thomas Jaeschke, David Smith – Eric Shoji (libero) – Taylor Averill, Jake Hanes, Micah Ma’a, Garrett Muagututia, Aaron Russell.

Źródło: RMF FM, sport.pl