Dworczyk o tworzeniu rządu PiS: Jesteśmy zobowiązani przez wyborców, aby taką próbę podjąć

Karol Kwiatkowski20 listopada, 202313 min

„Jest oczywiste, że Polacy dali jasny sygnał 15 października, że chcą nową formułę, pewną nową jakość w polityce. To jest właśnie jeden z wniosków, że trzeba przedstawić program, który będzie prezentował szerszą gamę środowisk” – mówił Michał Dworczyk, który był Gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Polityk PiS-u dodał, że jego ugrupowanie jest zobowiązane przez wyborców, żeby podjąć próbę stworzenia rządu.

Krzysztof Ziemiec pytał swojego gościa, czy dostał propozycję wejścia do rządu tworzonego przez Mateusza Morawieckiego.

Nie dostałem i nie wiem, czy w ogóle dostanę. Pan premier w tej chwili pracuje nad formułą nowego gabinetu. Tutaj nie ma jeszcze ostatecznych rozstrzygnięć, czy to będzie formuła bardziej polityczna, czy bardziej ekspercka. W związku z tym nie wiem, czy ktokolwiek dostał na tym etapie propozycję udziału w gabinecie – odparł.

Czy jednak premierowi uda się znaleźć poparcie dla swojego rządu? Prowadzący rozmowę zauważył, że nie ma co liczyć na wotum zaufania ze strony posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 Szymona Hołowni.

– W tej chwili pan premier skupił się na stworzeniu programu. (…) Ten nowy program rządu na najbliższą kadencję ma być pewną kompilacją najważniejszych propozycji programowych tych partii, które mają pewne zbieżne punkty. Tam są nie tylko propozycje z programu PSL-u, ale również i z partii Szymona Hołowni, i z Lewicy – powiedział, precyzując, że w przypadku tego ostatniego ugrupowania chodzi np. o program mieszkaniowy.

Cała rozmowa: RMF FM

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Paweł Kopeć

    21 listopada, 2023 at 7:48 am

    Ok, ale tylko taki jak ten teraz w Argentynie – libertarianizm!
    Real Politik and Economy of Life

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk