Woś: Ojciec pani Holland pluł na żołnierzy niezłomnych AK, a teraz ona pluje na tych, którzy noszą polski mundur

Karol Kwiatkowski26 września, 202315 min

Ojciec pani Holland pluł na żołnierzy niezłomnych AK, a teraz ona pluje na tych, którzy noszą polski mundur powiedział Michał Woś w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

– W Polsce pani Holland o tym nie mówi, a zagranicą mówi, że wszystko ma udokumentowane, niech pokaże te dokumenty. To jest stek bzdur antypolskich. Film  współprodukowany przez niemieckie stacje telewizyjne, współfinansowany przez Platformę i PSL samorządy warszawskie, samorząd Mazowsza i uważam, że to jest po prostu antypolska narracja, która psuje wizerunek Polskipowiedział Michał Woś – wiceminister sprawiedliwości, Suwerenna Polska, w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

– Lepiej wziąć [pieniądze na film Zielona granica- red.] od tych samych ludzi i tych samych instytucji, którzy finansowali serial „Nasze matki, nasi ojcowie” niemiecki. Wtedy było wspólne oburzenie w Polsce, o tamten film. W tej chwili są środowiska w Polsce niestety, które próbują bronić tych antypolskich narracji, które rozlewają się po świecie – zaakcentował wiceminister sprawiedliwości.

„To jest propagandowy film, w stylu goebbelsowskiej propagandy. Ja powtórzę – tylko świnie siedzą w kinie”

– „Zieloną granicę” w kinach obejrzało już ponad 140 tys. widzów. Czy podpisuje się pan pod słowami, że osoby, które obejrzały ten film w kinie, to są świnie? – zapytała gospodyni programu.

To jest propagandowy film, w stylu goebbelsowskiej propagandy. Ja powtórzę „tylko świnie siedzą w kinie”. Mogę powtórzyć to hasło, tak uważam. Nie powinno się wspierać tego rodzaju propagandy, przez chodzenie na ten film. Jaki szacunek dla rodaków pokazuje pani Holland, tworząc film z gruntu fałszywy, tworząc film plujący na Polskę. Tak to było w PRL-u, o czym doskonale wie ojciec pani Holland stalinowski propagandysta, jak wygląda propaganda – stwierdził Woś.

– Ojciec pani Holland pluł na żołnierzy niezłomnych AK, a teraz ona pluje na tych, którzy noszą polski mundur i bronią polskich granic. Jestem przekonany, że zdecydowana większość Polaków podziela moje zdanie, a nie broni tego paszkwila antypolskiego.

Cała rozmowa na radiozet.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • PI Grembowicz

    26 września, 2023 at 8:01 pm

    Ech ta komunistyczna, lewicowa i esbecka konsekwencja…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk