Anna Dymna o początkach fundacji „Mimo Wszystko”: Zaczęło się z potrzeby chwili

Karol Kwiatkowski26 września, 20233 min

Dokładnie 20 lat kończy we wtorek Fundacja „Mimo Wszystko”, która pomaga dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. W Rozmowie w południe w RMF FM i Radiu RMF24 Anna Dymna, założycielka fundacji, opowiadała o początkach organizacji. „Zaczęło się absolutnie z potrzeby chwili” – zaznaczyła.

Anna Dymna dokładnie pamięta dzień, w którym założyła fundację. Stało się to 26 września 2003 roku o godzinie 7:47. Dzisiaj nie spałam całą noc, czekając na tę godzinę – przyznała z uśmiechem.

Wspomniała, że decyzja o założeniu fundacji była „odruchem”. – Ja nie mam charakteru bizneswoman. Jestem tak nauczona, że słucham swoich odruchów. Miałam bardzo dobrych nauczycieli (…), super mamę i tatę, bardzo mądrych ludzi spotykałam na swojej drodze – mówiła w rozmowie z Piotrem Salakiem.

W życiu kieruję się odruchami, zwykle są one prawidłowe. Kiedyś, jako dziecko, wiadomo – odruch był, ale bez mózgu, a teraz mam odruch i wiem, jak powinnam postąpić, potem szybko włączam swój mózg. Słucham tego mózgu i on zwykle zgadza się z odruchem. Może dwa razy zrobiłam coś przeciwko odruchowi i ciężko za to płaciłam, ale na szczęście dotyczyło to wyłącznie mnie, a nie innych ludzi – stwierdziła.

Cała rozmowa: RMF FM

Jakie prawa mają mieszkańcy wobec dewelopera po odbiorze?

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk