Małgorzata Wassermann: Tylko świnie siedzą w kinie

Karol Kwiatkowski23 września, 202316 min

– Tylko świnie siedzą w kinie, jeżeli chodzi o ten film (Zielona Granica – red.). Tak uważam powiedziała Małgorzata Wassermann w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

– Oglądam te fragmenty, które pojawiają się w Internecie tak jak wszyscy i należę do tej grupy, która uważa, że tylko świnie siedzą w kinie, jeżeli chodzi o ten film. Tak uważam. Podpisuje się pod tympowiedziała Małgorzata Wassermann – posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Zjednoczona Prawica, w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

„Ja nie mam słów, jak można takiego paszkwila szkalującego własny naród nakręcić?”

Czy pójdzie pni na film Agnieszki Holland „Zielona Granica”? Będę się starała ważyć słowa, bo mnie to tak ogromnie bulwersuje. Nie wiem skąd taka potrzeba u części tzw. elit. Każde zachowanie na zewnątrz to jest oplucie swojego kraju. To jest pokazanie, że jesteśmy gorsi, słabsi, beznadziejni itd. Agnieszka Holland doskonale powinna wiedzieć o tym, że to w Europie, czy na świecie, czy to jest Wenecja, czy gdziekolwiek indziej, przecież ci ludzie nie żyją tym, jak się u nas żyje na co dzień. Oni raz na jakiś czas mają możliwość zobaczenia czegoś, co dotyczy Polski. Jakie oni maja wyobrażenie? Oni mają takie wyobrażenie, że u nas się morduje ludzi na granicach, pozwala się im umierać z głodu i z zimna, a nasi funkcjonariusze to są bestie w ludzkich skórach. To jest wstyd i hańba, że Polak potrafił coś podobnego zrobić. Ja nie mam słów, jak można takiego paszkwila szkalującego własny naród nakręcić? To nie jest prawda – powiedziała Małgorzata Wassermann.  

„Należę do tej grupy, która uważa, że tylko świnie siedzą w kinie, jeżeli chodzi o ten film. Tak uważam. Podpisuje się pod tym”

– Oglądam te fragmenty, które pojawiają się w Internecie tak jak wszyscy i należę do tej grupy, która uważa, że tylko świnie siedzą w kinie, jeżeli chodzi o ten film. Tak uważam. Podpisuje się pod tym. To co zrobiła pani Holland, to jak zhańbiła polski naród, polski mundur, Polaków, mieszkańców części wschodniej, ona zasługuje na najwyższe potępienie. Niech powie ile pieniędzy i od kogo wzięła na ten film, żeby nas upokorzyć Polaków za nasze serca, za nasza pomoc? – stwierdziła posłanka PiS.

Cała rozmowa na radiozet.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • PI Grembowicz

  23 września, 2023 at 4:33 pm

  Ciszej nad tą trumną…
  Bo efekt wręcz odwrotny.
  Naprawdę
  Na pewno
  Jak kiedyś

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk