Poboży o filmie Zielona Granica: Obrzydliwy paszkwil

Karol Kwiatkowski21 września, 202312 min

– Ponieważ film (Zielona Granica – red.) zawiera wiele nieprawd, przeinaczeń, zdecydowaliśmy, jako kierownictwo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, że w kinach studyjnych w całej Polsce ten obrzydliwy paszkwil będzie poprzedzony specjalnie przygotowanym spotem. Nasz krótki spot pokazuje kontekst operacji hybrydowej, przebieg tej operacji i rozwiązanie, które wprowadziliśmy, aby zagwarantować bezpieczeństwo polskiego państwa – powiedział wiceszef MSWiA Błażej Poboży.

W czwartek w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się konferencja prasowa, w której udział wziął wiceszef MSWiA Błażej Poboży i rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska.

– Film fabularny „Zielona granica” Agnieszki Holland w kinach studyjnych będzie poprzedzony rządowym spotem – powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży. Na konferencji prasowej w siedzibie resortu dodał, że twórcy filmu pominęli kontekst operacji hybrydowej przeciwko Polsce, która poprzedzała rosyjską agresję na Ukrainę.

W jego ocenie film Agnieszki Holland pokazuje w sposób „skrajnie niesprawiedliwy, nieuprawniony, krzywdzący funkcjonariuszy Straży Granicznej, żołnierzy, wszystkich tych, którzy bronią z narażeniem własnego zdrowia i życia polskiej granicy”. – Szkaluje dobre imię polskiego funkcjonariusza, policjanta, żołnierza. Nawet mieszkańcy miejscowości przygranicznych zostali tam pokazani w sposób skrajnie nieprawidłowy i nieuprawniony – ocenił.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • PI Grembowicz

  22 września, 2023 at 10:41 am

  Nie mówić
  Nie oglądać
  ZIGNOROWAĆ

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk