Ziobro: Nie ma cienia dowodu, by Wawrzyk uczestniczył w procederze przestępczym

Karol Kwiatkowski16 września, 202313 min

„Na pewno dojdzie do przesłuchania Piotra Wawrzyka. Nie ma w tej chwili cienia dowodu, który by wskazywał, że pan Wawrzyk czerpał jakiekolwiek korzyści i przestępczo był zaangażowany w tej proceder” – tak o aferze wizowej mówił Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Rzucił też mocne oskarżenia wobec marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

– Proceder o mikroskali w stosunku do tego, co opowiadają bajkopisarze z Platformy Obywatelskiej. Jest różnica, jeżeli zjawisko miałoby dotyczyć kilkuset tysięcy ludzi, a niespełna 300 ludzi, dokładnie 268 – mówił minister.

Ziobro podkreślał, że „afera została wykryta przez polskie służby, żadne zagraniczne, przez Centralne Biuro Antykorupcyjne”.

Ziobro rzucił też mocne oskarżenia pod adresem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Pan marszałek Grodzki brał łapówy, ordynarnie brał łapówy i wymuszał je, jak wynika z ustaleń procesowych prokuratury, od biednych chorych pacjentów – mówił Ziobro.

Prokuratura chce sformułować zarzuty, tylko pan Grodzki się chowa, a Donald Tusk chowa go za immunitetem. Mamy kilkanaście osób z imienia i nazwiska, które mają odwagę cywilną pod odpowiedzialnością karną oskarżyć pana Grodzkiego o powszechne łapownictwo – powiedział.

Jak poinformował, „jest przygotowywany kolejny wniosek o uchylenie immunitetu Grodzkiego”.

Cała rozmowa: RMF FM

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Paweł Kopeć

    16 września, 2023 at 6:02 pm

    Ps. Najlepiej zostawić jego i tę sprawę… magiel. Dno. Upadek.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk