Kołodziejczak o końcu współpracy z Porozumieniem: Życie i praca weryfikuje

Nie ma żadnej koalicji AgroUnii z Porozumieniem, nie będzie kongresu. Jasno widzimy, że w takich koalicjach bardzo ważna jest umiejętność rozliczenia się z przeszłością polityczną. Dla mnie w polityce ważna jest przejrzystość, klarowność, jasny przekaz. Jarosław Gowin nie potrafi rozliczyć się z przeszłością. Porozumienie ma twarz Jarosława Gowina, który sam nie wie, co chce dalej robić, a Magdalena Sroka mówi, że to on będzie decydował, co dalej – mówił Michał Kołodziejczak, prezes AgroUnii w Rozmowie w południe w RMF FM.

Zaledwie kilka tygodni temu powstał Ruch Społeczny – koalicja AgroUnii i Porozumienia, która miała pozwolić wejść ugrupowaniom do Sejmu w nadchodzących wyborach.

Roch Kowalski pytał swojego gościa, czy nie wiedział o tych kwestiach, kiedy zawierał koalicję z Magdaleną Sroką.Umawialiśmy się, że Jarosław Gowin rozliczy się ze swoją przeszłością i postanowi, co dalej, a Magdalena Sroka będzie tego pilnowała. Tak nie było. Ja nie mogę, dla dobra moich ludzi, dla dobra mojej organizacji, kontynuować koalicji, która nie potrafi jasno i klarownie odciąć się od Prawa i Sprawiedliwości – wyjaśniał Kołodziejczak w RMF FM.

Pytany o to, czy nie boi się, że przez polityczne fiasko zostanie nazwany amatorem, Kołodziejczyk stwierdził: Politycznie to dla mnie jest majstersztyk. Ja nie boję się podejmować trudnych decyzji. Dałem szansę Porozumieniu. Dałem im rękę, która mogła pomóc im przejść na dobrą stronę mocy.

AgroUnia jest AgroUnią i nie będzie dostosowywała się do innych ludzi. AgroUnia potrafi podjąć trudną decyzję i Michał Kołodziejczyk potrafi ją podjąć – dodał. Gość Rocha Kowalskiego podkreślił, że chciał do koalicji zaprosić ludzi z różnych środowisk, ale takich, którzy zrezygnują z bycia „zmanierowanym politykiem, który chce się tylko uśmiechać i dostawać kwiaty”.

Cała rozmowa: RMF FM

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk