Budka: Do odpalenia jest wielka polityczna bomba. Ziobro ma szafę pełną dokumentów

– Do odpalenia jest wielka polityczna bomba. Ziobro ma szafę pełną dokumentów powiedział Borys Budka – szef klubu Koalicji Obywatelskiej, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

– Nie ma drugiego tak malutkiego ugrupowania w Polsce, które by miało tylu ministrów – stwierdził Budka.

„Ma szafę pełną dokumentów”

– Przede wszystkim minister Ziobro jest ministrem sprawiedliwości. Jest to bardzo ważny resort – zauważyła prowadząca. I ma szafę pełną dokumentów. Wiemy doskonale od ludzi z prokuratury, ile jest przygotowanych wniosków z możliwością przedstawienia zarzutów dla bardzo prominentnych działaczy PiS-u i myślę, że to też jest przedmiotem negocjacji. Np. w województwie śląskim są przygotowane w jednym z okręgów dla jednego.

„PiS-owcy sypią. Do odpalenia jest wielka polityczna bomba”

– Skąd pan to wie?
– PiS-owcy sypią. Jeżeli się wali system, to oni doskonale wiedzą, że zbierają te informacje nie na opozycję. Ziobro ma dostęp do każdego śledztwa. Była rozmowa, jak wynajmować nieruchomości  przez bank, którym Morawiecki zarządzał, są respiratory lewe, kupowane przez pupilka premiera. Jest ostrołęka, są wybory kopertowe, gdzie zarzuty mogą być postawione nie tylko Sasinowi, a nawet premierowi Morawickiemu, bo to on wydał bezprawne polecenie. Do odpalenia jest wielka polityczna bomba. Kaczyński wie, jakie atuty ma Ziobro w ręce, więc tam są twarde negocjacje miejsc na listach i ewentualnego podziału tortu –
powiedział Borys Budka.

 

Cała rozmowa na radiozet.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk