Suski: 50 twarzy Donalda Tuska. Wymyślił moherowe, ukradł OFE. Polska przypominała Sycylię. Polacy powinni bać się jego rządów

Karol Kwiatkowski31 marca, 202310 min

Jeśli to będzie ogłoszone – a o tym nie wiem – to będzie ogłoszone na początku kampanii – tak polityk PiS Marek Suski odpowiada na pytanie o to, czy 700+ zastąpi niedługo 500+. Taka decyzja miała już zapaść na Nowogrodzkiej. Gość Radia ZET zarzeka się, że nic nie wie na ten temat.

700 złotych odpowiedzią na „babciowe”?

Słyszę o tym od dłuższego czasu, zanim Tusk wymyślił moherowe, nie, babciowe – komentuje wiceszef klubu Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem lider PO „wyzywał babcie od moherów”.

Dziś Tusk zmienia twarz. 50 twarzy Donalda Tuska, każda inna. Kiedy jest prawdziwa? Okazuje się, że po wyborach – mówi Suski. Polityk partii rządzącej podkreśla, że „Polacy powinni się bać Tuska i jego rządów”.

Pokazał, że permanentnie oszukiwał w kampanii, po wyborach ukradł OFE, podniósł wiek emerytalny, a o wszystkim tym mówił, że w żadnym wypadku – wylicza Marek Suski, w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Dopytywany przez prowadzącego, jak Donald Tusk ukradł pieniądze z OFE, poseł PiS tłumaczy, że „zabrał do budżetu państwa pieniądze Polaków, to proste i oczywiste”.

A zarzekał się, że niczego takiego nie będzie, że będzie dbał, będzie zielona wyspa. Tak, zielona wyspa, ale nie przypominała Irlandii tylko Sycylię – dodaje Gość Radia ZET.

„Kowalczyk płaci dziś dużą cenę. Wojciechowski podejmuje jakieś działania”

Pytany o to, czy Henryk Kowalczyk poda się do dymisji, Marek Suski odpowiada, że nic mu na ten temat nie wiadomo. Jego zdaniem, minister rolnictwa „zgodnie z normalną sytuacją rynkową spodziewał się, że jak zboża jest mniej na Ukrainie, że będzie droższe”.

Minister Kowalczyk w przewidywaniach nie przewidział tego. Płaci dziś dużą cenę atakami na siebie – komentuje polityk PiS.

Gość Radia ZET zaznacza, że rząd przeznacza ogromne pieniądze na wyrównanie sytuacji rolników oraz, że będzie kontrola wjazdów zboża, plombowanie, eksport.

Protestujący rolnicy? – Niektórzy prywatni myśleli, że zarobią, że kupią bardzo tanio i sprzedadzą z dużym zyskiem. Część z nich jest wśród protestujących, bo nie ma zysku – ocenia Suski.

„UE nie chce nam dać pieniędzy, bo chce nas zagłodzić”

Unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski powinien zrezygnować ze stanowiska, czego domaga się w rozmowie z Onetem wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski?

Podejmuje jakieś działania, ale niestety… Nie jestem rozżalony tym, co robi Wojciechowski tylko tym, że mimo tego, że ponosimy największe w UE ciężary związane z pomocą dla Ukrainy, UE nas w tym dość mizernie wspiera – komentuje Marek Suski.

Jego zdaniem Unia „nie chce nam dać pieniędzy, bo chce nas zagłodzić”.

Wielokrotnie słyszałem, że nasza opozycja, która pisze paszkwile na Polskę, mówi, że jak oni dojdą do władzy, to pieniądze będą odblokowane, a dziś „nie dać, nie dać, nie dać” – mówi gość Bogdana Rymanowskiego. Jego zdaniem „Wojciechowski na pewno jest fachowcem i podejmuje działania, ale to trochę jak wołanie na puszczy – w wielu sprawach UE ostrzegaliśmy, nie wierzyła nam”.

Wspólna lista z Solidarną Polską? – Myślę, że jakoś dojdziemy do porozumienia, bo dobro Polski jest ważniejsze, niż czasami nie do końca przemyślane wypowiedzi. Władza jest bardzo ważna, bo jak popatrzymy na propozycję opozycji, to gdyby oni doszli do władzy, to Polska by przepadła  – uważa polityk PiS.

Suski: Ziobro czasem mnie denerwuje; Trzaskowski pokazał, że jest bardziej popularny od Tuska

Minister Ziobro coraz bardziej mnie denerwuje? – pyta Bogdan Rymanowski.

Nie do końca to jest prawda. Czasem mnie denerwuje, czasem nie – przyznaje Marek Suski.

Prezes Kaczyński myśli powoli o emeryturze? – pyta prowadzący.

Nie wiem, mam nadzieję, że nie – komentuje polityk PiS.

Jako koalicjanta wolałbym PSL, niż Konfederacja? – pyta gospodarz programu.

A co to jest Konfederacja, zlepek kilku partii, które się między sobą kłócą – mówi Gość Radia ZET.

Jeśli Trzaskowski zastąpi Tuska, możemy przegrać? – pyta Rymanowski.

Trzaskowski pokazał, że jest bardziej popularny od Tuska. Mam nadzieję, że wygramy – ocenia Suski.

Maluję w Sejmie, bo nudzę się na posiedzeniach? – pyta dziennikarz.

W Sejmie raczej nie maluję, ale czasami coś tam szkicuję – zdradza poseł.

Więcej na radiozet.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk