Sawicki: W Polsce nie rządzi prawo, tylko jeden sekretarz

Karol Kwiatkowski31 marca, 20234 min

– Od 7 lat obserwujemy, że w Polsce nie rządzi prawo, tylko jeden sekretarz i to on jest wykładnią prawa – powiedział Marek Sawicki w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

Jarosław Kaczyński powiedział, że Julia Przyłębska jest prezesem Trybunału Konstytucyjnego. Jest o tym przeświadczony.

– Od 7 lat obserwujemy, że w Polsce nie rządzi prawo, tylko w Polsce rządzi jeden sekretarz i to on jest wykładnią prawapowiedział Marek Sawicki, wiceszef klubu PSL, Koalicja Polska, były minister rolnictwa, w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.  – W tej sprawie sekretarz dał wykładnię, mówiąc, że jest o tym przeświadczony. A Julia Przyłębska, mimo, że sami uchwalili ustawę o 6-cio letniej kadencyjności, tej ustawie nie podlega i to jest wykładnia sekretarza, który powiedział – nie przepisy, nie prawo, nie Konstytucja, a moja wola jest najważniejsza – uważa Sawicki.

„Dzisiaj władza szantażuje prezydenta Elbląga. Zwołuję Komisję Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej”

Przez przekop Mierzei Wiślanej przepływa tylko kilka statków dziennie.

Ta inwestycja nie jest skończona. Nie mamy nadal ostatnich 700 m. pogłębionego kanału w samym Elblągu. Dzisiaj rząd i władza szantażuje prezydenta Elbląga, stawiając jako warunek pogłębienia toru wodnego oddanie portu, którym zarządza obecnie samorząd. Przekop Mierzei ma sens w przyszłości, jeśli ta inwestycja zostanie dokończona. Na najbliższym posiedzeniu sejmu zwołuję Komisje Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, zapraszam prezydenta Elbląga, Ministerstwo Infrastruktury. Rząd zapewniał inaczej, a teraz chcą wywłaszczyć samorząd, za to, że pogłębią 700 m. toru wodnego.


Cała rozmowa na radiozet.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk