Nowicka: Biedroń nie kłamał

Karol Kwiatkowski24 marca, 20236 min

– Robert Biedroń nie kłamał. Jest kolejny rząd europejski, który troszczy się o Polki powiedziała Wanda Nowicka w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

Ważne jest, że jest kolejny rząd europejski, który troszczy się o Polki i jest gotowy dalej wspierać Polki. Jest to bardzo ważna deklaracjapowiedziała Wanda Nowicka, wiceprzewodnicząca Nowej lewicy, w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

– Czy dlaczego pani kolega Robert Biedroń okłamał Polki i Polaków, mówiąc, że mamy porozumienie z Finlandią, dotyczące darmowej aborcji? – zapytała Beata Lubecka.

Nie zgadzam się z taką tezą. Ja byłam na tym spotkaniu z premier Finlandii. Nikt tego nie mówił, że było jakieś porozumienie na piśmie. Porozumienie polegało na tym, że po wygranych wyborach przez panią premier, wrócimy do tych rozmów – powiedział popołudniowy gość Radia ZET.

Według wiceszefowej Nowej Lewicy: – Na trzy tygodnie przed wyborami nie mogła składać żadnych obietnic, natomiast po wyborach współpraca w tym zakresie będzie. W Finlandii trwa teraz kampania, a szefowa Chrześcijańskich Demokratów jest największa konkurentką  Sanny Marin. Konkurentka obecnej premier Finlandii mówiła np. o osobach LGBT, że to jest choroba. Jak na standardy nowoczesnej Finlandii, czy Europy takie rzeczy są niedopuszczalne.

„Rząd polski odwrócił się tyłem do Polek i je represjonuje”
– W Finlandii rozmawialiśmy o usługach aborcyjnych dla Polek. Belgia np. opłaca aborcje dla Polek, więc rządy zagraniczne wspierają Polki bardziej niż rząd polski, który odwrócił się tyłem do Polek i je represjonuje – powiedziała Wanda Nowicka.

„Kolejny rząd europejski, który troszczy się o Polki”

– Czyli Robert Biedroń niczego nie załatwił w Finlandii – stwierdziła gospodyni programu.

Ważne jest, że jest kolejny rząd europejski, który troszczy się o Polki i jest gotowy dalej wspierać Polki. Jest to bardzo ważna deklaracja – odpowiedziała posłanka Lewicy.

„To jest nieuczciwy komentarz”

– Czy można zaufać partii, której liderzy oszukują? – padło Tt-rowe pytanie od słuchacza.

To jest nieuczciwy komentarz. My jeździmy i szukamy wsparcia dla Polek za granicą, bo sytuacja Polek w Polsce jest dramatyczna – odpowiedziała wiceszefowa Nowej Lewicy.

Cała rozmowa na radiozet.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk