Nagroda Sygnety Wydawnictwa IPN

Karol Kwiatkowski23 marca, 20235 min

22 marca 2023 roku ruszyła pierwsza edycja plebiscytu internautów na Najlepszą Książkę Roku 2022 w ramach konkursu o nagrodę Sygnety Wydawnictwa IPN. Na Wasze głosy czekają 63 tytuły, na które głosować możecie do 31 marca.

Kliknij w link i oddaj głos na swojego faworyta: https://ipn.gov.pl/pl/surveys/297,Ktora-ksiazke-wybierasz.html

W celu realizacji misji edukacyjnej i wydawniczej w kraju i za granicą, upowszechniania wiedzy o najnowszej historii Polski, a także w celu popularyzacji czytelnictwa książek historycznych wydawanych nakładem Wydawnictwa IPN oraz dorobku autorów Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki ustanowił konkurs Sygnety Wydawnictwa IPN na Najlepszą Książkę Roku.

Gala wręczenia nagród w pierwszej edycji konkursu odbędzie się w ramach Kongresu Pamięci Narodowej: https://kongrespamiecinarodowej.pl/

Sygnety Wydawnictwa IPN zostaną przyznane w drodze konkursu na najlepszą książkę wyłonioną spośród publikacji, które w metryce mają rok wydania poprzedzający edycję ogłoszenia nagrody. Sygnety to nagroda honorowa, jej laureaci otrzymują statuetkę sygnetu Wydawnictwa IPN oraz dyplomy z wyróżnieniem.

Autor najwyżej ocenionej publikacji w danej kategorii konkursowej otrzyma możliwość wydania jej w języku obcym nakładem Wydawnictwa IPN.

Kategorie konkursowe:

  • monografie
  • publikacje popularnonaukowe
  • wydawnictwa źródłowe
  • pamiętniki, relacje, wspomnienia
  • wydawnictwa albumowe
  • najlepsza książka roku na podstawie głosowania internautów.

Oceny publikacji biorących udział w konkursie oraz wyboru laureatów dokona Kapituła nagrody powołana przez Prezesa IPN. Kapitule przewodniczy Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, a w jej skład wchodzą: prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk. prof. dr hab. Piotr Franaszek, prof. dr hab. Jan Draus, dr hab. Sławomir Cenckiewicz, dr Natalia Cichocka. Kapituła przyznaje Nagrodę corocznie.

Laureata w kategorii „Najlepsza Książka Roku na podstawie głosowania Internautów” wyłoni głosowanie Czytelników na platformie cyfrowej.

Nagroda ma na celu nie tylko docenienie autorów, którzy publikują w Wydawnictwie IPN od dawna, ale również zainspirowanie nowych, do tworzenia pod skrzydłami Instytutu Pamięci Narodowej.

Wydawnictwo IPN to lider na rynku książek historycznych. Przez ponad dwie dekady istnienia Instytutu wydało prawie cztery tysiące tytułów, które w znaczący sposób wpłynęły na kształt debaty naukowej w Polsce.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk