Jan Grabiec o Donaldzie Tusku: Pracuje w PO jako wolontariusz. Próbuje uratować pozostałe partie opozycyjne

Karol Kwiatkowski20 marca, 20236 min

Donald Tusk na pewno nie jest dziś emerytem, w sensie aktywności zawodowej. W PO pracuje jako wolontariusz. Nie bierze ani złotówki z tytułu, że jest przewodniczącym, a pracuje na 3 etaty – mówi rzecznik PO, w internetowej części programu „Gość Radia ZET”.

Zdaniem Jana Grabca, pracą, którą wykonuje szef PO, można byłoby obdzielić „nie tylko kilku liderów politycznych, ale czasem też dużo większe gremia”. Polityk Platformy podkreśla, że Donald Tusk „próbuje uratować pozostałe partie opozycyjne”.

Kierunek na to, by iść do wyborów osobno oznacza upadek formacji opozycyjnych. To wynika bezwzględnie z badań, analiz i tego, co mówią nam ludzie – zaznacza gość Bogdana Rymanowskiego.

Grabiec: Tusk jest dziś najwybitniejszym, polskim politykiem. Morawiecki mógłby się wiele od niego nauczyć

Mam wrażenie, że premier Morawiecki pozazdrościł Donaldowi Tuskowi tych krótkich filmików, które robią furorę w internecie. Premier musi jeszcze dużo, dużo popracować ze swoją ekipą nad wypowiedziami w sieci, bo trochę nie trafia w cel – ocenia Jan Grabiec.

Morawiecki musi się jeszcze dużo nauczyć od Tuska? – Zdecydowanie tak. Zawsze trochę tak było. W Radzie Gospodarczej przy premierze, obcując z Donaldem Tuskiem sporo się dowiedział. Relacje uczeń-mistrz? Myślę, że tak – mówi Gość Radia ZET. Zdaniem rzecznika PO, lider jego partii „jest dziś najwybitniejszym, polskim politykiem uznawanym na całym świecie”.

Wśród przywódców największych państw ma autorytet. Mateusz Morawiecki mógłby wiele się nauczyć od Donalda Tuska – uważa poseł Platformy.

Słyszymy powszechnie na Śląsku hasła dotyczące Morawieckiego. „Poseł ze Śląska”, „oszust z Wrocławia” – to wykrzykują ludzie na spotkaniach, to wykrzykują również górnicy – dodaje Grabiec.

Rzecznik PO podkreśla również, że Donald Tusk „nie jest kandydatem PO na premiera”. – Jest liderem Pom największej partii opozycyjnej. Nie wysyłamy dziś żadnych kandydatów – mówi polityk. Jak zaznacza, Tusk „osobiście nigdy nie stawiał żadnego warunku, jeśli chodzi o premierowanie”.

„Żałuję trochę, że Jarosław Kaczyński nie jeździ. Momentalnie mobilizuje elektorat opozycji”

Żałuję trochę, że Jarosław Kaczyński nie jeździ. Zawsze to robi dobrze PO, jeśli gdzieś pojawi się prezes, zacznie opowiadać swoje bajki, to momentalnie mobilizuje elektorat opozycji – mówi Gość Radia ZET i dodaje: – Życzymy panu prezesowi dużo zdrowia, by wreszcie ruszył w Polsce, to pomoże nam odbudować notowania.

Lider PO Donald Tusk skorzystał z prawa do wcześniejszej wypłaty euroemerytury i już niemal od roku otrzymuje świadczenie – podał „Fakt”. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że na konto byłego szefa Rady Europejskiej co miesiąc wpływa około 21 tys. zł brutto.

Więcej na radiozet.pl, Fakt

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk