Schreiber: Kukiz tworzy pozytywny ferment intelektualny. Chciałbym, żeby poszedł z nami do wyborów

Karol Kwiatkowski8 lutego, 20235 min

Kukiz tworzy pozytywny ferment intelektualny. Chciałbym, żeby poszedł z nami do wyborów – mówił Łukasz Schreiber w Radiu Zet.

Decyzje przed nami. Rozmowy z koalicjantami trwają. Ale nie tylko Solidarna Polska jest naszym koalicjantem – mówi minister, w internetowej części programu „Gość Radia ZET”.

Łukasz Schreiber dodaje: – Chciałbym, żeby poszedł z nami Paweł Kukiz. Szef Stałego Komitetu Rady Ministrów ocenia, że „Kukiz i jego grupa tworzą pozytywny ferment intelektualny”.

Schreiber o sędziach pokoju: Myślę, że będą uchwaleni w najbliższych tygodniach

Niektóre ustawy proponowane przez Pawła Kukiza przyjęliśmy. Referenda lokalne myślę, że będą kolejną z tych, które przejdą. W tym tygodniu komisja sejmowa ma ją rozpatrzyć – komentuje gość Bogdana Rymanowskiego. Dopytywany o sędziów pokoju, minister odpowiada, że „jest kilka problemów, znaków zapytania stawianych pomiędzy Ministerstwem Sprawiedliwości, a KPRM, ale zapowiada: – Jesteśmy na finale prac.

Myślę, że tak – odpowiada Schreiber, pytany o to, czy sędziowie pokoju będą uchwaleni w najbliższych tygodniach.

Niech patrzy [na ręce PiS – red.], tylko niech uważa na swoją lewą rękę, jak coś robi jego prawa – tak z kolei Gość Radia ZET komentuje nową funkcję Sławomira Nitrasa, czyli pilnowanie wyborów. Łukasz Schreiber dodaje, że „to ten poseł, który nie wahał się skłamać w kampanii, by osiągnąć cel”.

A pan nigdy nie skłamał? – dopytuje Rymanowski.

Pewnie każdemu się zdarzyło, nie będę mówił, ale nigdy w kampanii wyborczej świadomie nie skłamałem po to, by osiągnąć swój cel – komentuje Schreiber. Jego zdaniem nie ma ryzyka sfałszowania wyborów.

Schreiber o żonie: Idźmy poważnie z następnymi pytaniami

Jej aktywność w mediach społecznościowych w pełni wyczerpuje zainteresowanie tych, którzy takie mają. Nie ma chyba potrzeby, bym ja to uzupełniał – mówi minister, pytany przez internautkę o działalność Marianny Schreiber.

Czy dla pańskiej żony istnieje realna szansa bycia w parlamencie, rządzie kolejnej kadencji? – dopytuje inny słuchacz.

Idźmy poważnie z następnymi pytaniami – komentuje polityk PiS.

Jak pan ocenia szanse jej partii? – pyta prowadzący.

Proszę pozwolić mi w tej sprawie pomilczeć – mówi Gość Radia ZET.

Cała rozmowa na radiozet.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk