Czarzasty w Radiu ZET: Wydaje mi się, że Hołownia ma problemy z finansami

Karol Kwiatkowski13 stycznia, 20234 min

Włodzimierz Czarzasty: Wydaje mi się, że Szymon ma problemy z finansami. Potencjalny koalicjant musi mocno to przemyśleć. Wynająłbym najlepszych prawników

Sojusz Szymona Hołowni z Władysławem Kosiniak-Kamyszem?

Są elementy, które przemawiają za taką koalicją – programowe – ale wydaje mi się, że Szymon ma problemy związane z finansami, decyzjami PKW. Z tego, co wiem – również ta sama praktyka była w 2022. Jeśli by tak było, to każdy potencjalny koalicjant musi bardzo mocno to przemyśleć – ocenia Włodzimierz Czarzasty, w internetowej części programu „Gość Radia ZET”.

Współprzewodniczący Nowej Lewicy przypomina, że „wchodząc w koalicję trzeba brać pod uwagę wszystkie elementy dotyczące przyszłości: odpowiedzialność za rządzenie, realizację elementów programowych, bezpieczeństwo finansowe poszczególnych struktur”. – Jeśli ja miałbym wchodzić w tego typu koalicję, to wynająłbym najlepszych prawników i dałbym im zadanie: proszę mi napisać opinię, czy wejście w koalicję grozi mojej partii czymkolwiek. Jak miałbym informację, że grozi, to byłbym ostrożny – analizuje gość Bogdana Rymanowskiego.

Lider Lewicy dumny z prezydenta Dudy. „Rząd i prezydent robią dużo dobrego”

Pytany o prezydentów Polski i Ukrainy, którzy składali wczoraj kwiaty przed pomnikiem Orląt Lwowskich, Włodzimierz Czarzasty ocenia, że to „jeden z przełomów”. Powitanie Andrzeja Dudy na ulicach Lwowa? – Zdziwię pana: jestem [dumny – red.]. To jest prezydent Polski. Jestem bardzo krytyczny, jeśli chodzi o PiS, ale jeśli chodzi o Ukrainę, to rząd i prezydent robią dużo dobrego – uważa Gość Radia ZET.

Dopytywany o stosunek Niemiec do Ukrainy, polityk lewicy odpowiada, że ten się zmienia i trzeba rozmawiać z naszym zachodnim sąsiadem. – My również rozmawiamy. Bez przerwy – zaznacza. – To nie tylko kwestia zmiany nastawienia Scholza. To kwestia wytłumaczenia wszystkim Niemcom, że to, co było robione przez Merkel tyle lat – bezrozumne zawierzenie, że Rosja będzie porządnym partnerem – okazało się fiaskiem – komentuje Włodzimierz Czarzasty.

Więcej na radiozet.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk