Michał Woś: 96 proc. Polaków myśli, że KPO to św. Mikołaj

Magdalena Targańska27 grudnia, 20223 min

– Zleciliśmy badania, z których wynika, że 96 proc. Polaków myśli, że KPO to darowizna, że to św. Mikołaj. UE nie jest Dzieciątkiem, czy Aniołkiem czy Mikołajem, że przynosi pieniądze i na ulicy rozrzuca na prawo i lewo – mówi wiceprezes Solidarnej Polski, w internetowej części programu „Gość Radia ZET”.

– 30 mld złotych wypłynęło z Polski do finansjery na giełdę w Lipsku, bo tam się handluje certyfikatami uprawnień do emisji CO2. 30 mld po prostu się rozpłynęło. Prezes Kaczyński o tym wie – dodaje Michał Woś.

Polityk podkreśla, że Solidarna Polska nie sprzeciwia się rozmowom z Brukselą, bo „rozmawiać warto i jest to ważne”.

– Nie można dopuścić do tego, by ustawy były dyktowane w obcych językach – zaznacza.

Zdaniem Wosia, „w Polsce jest obóz ludzi, którzy chętnie rozmyliby Polskę w ramach wielkiego państwa europejskiego – zaczynając od skrajnej Lewicy, na Tusku kończąc”.

– Oni nie chcą niepodległego państwa polskiego, tylko stworzenia państwa europejskiego – ocenia gość Bogdana Rymanowskiego.

Michał Woś uważa, że Mateusz Morawiecki „popełnił 3 podstawowe błędy”.

– Został oszukany przez UE i naiwnie wierzył, że oszustwa związane z mechanizmem szantażu nie będą miały wpływu na RP. Premier nie powinien dawać się oszukiwać – mówi wiceszef Solidarnej Polski.

Dopytywany przez prowadzącego o to, czy jego partia zostanie w rządzie, Gość Radia ZET odpowiada „nie wiem”. Zapowiada, że będzie o tym dyskutował zarząd Solidarnej Polski.

Źródło i cała rozmowa na radiozet.pl

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk