Sąd/ Kaczyński ma za 700 tys. przeprosić Sikorskiego

Karol Kwiatkowski1 grudnia, 202215 min

Mecenas Jacek Dubois poinformował w mediach społecznościowych o rozstrzygnięciu, które zapadło w sprawie Radosława Sikorskiego i Jarosława Kaczyńskiego. Sąd nakazał opublikowanie przeprosin za „708480 zł w serwisie Onet”.

„Na prośbę Radosława Sikorskiego informuję, iż Sąd nieprawomocnie przyznał Radosławowi Sikorskiemu od Jarosława Kaczyńskiego kwotę 708.480 zł na pokrycie kosztów opublikowania przeprosin w serwisie Onet. Jarosław Kaczyński musi przeprosić na podstawie prawomocnego wyroku” – napisał mec. Jacek Dubois na Twitterze. Radosław Sikorski podał dalej tego tweeta.

Tło sprawy przypomina portal natemat.pl. W lipcu 2020 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał prawomocnie, że Jarosław Kaczyński naruszył dobra osobiste Radosława Sikorskiego. Chodziło o wypowiedź prezesa Prawa i Sprawiedliwości dla Onetu z października 2016 roku.

– Wiceambasador w Moskwie Piotr Marciniak złożył notę w sprawie eksterytorialności miejsca katastrofy. Następnie polecono mu ją wycofać. To było posunięcie wykonane na polecenie Radosława Sikorskiego, ale czy bez wiedzy Tuska? Tu już jest bardzo poważny przepis kodeksu karnego, zdrada dyplomatyczna – powiedział w 2016 r. Jarosław Kaczyński.

Urodzona w 1981 roku sędzina Dominika Pastygier, która przyznała Radosławowi Sikorskiemu ponad 700 tys. zł od Jarosława Kaczyńskiego, jest sędzią od kwietnia 2022 r.

Dominika Pastygier urodziła się w 1981 r. w Płocku. W 2005 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu z oceną dobrą, uzyskując tytuł magistra. Od grudnia 2005 r. do stycznia 2006 r. była zatrudniona na stanowisku pracownika biurowego w Kancelarii Komornika Sądowego Rewiru IV Sądu Rejonowego w Płocku. Od maja do grudnia 2006 r. pracowała w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie Delegaturze w Płocku, również na stanowisku pracownika biurowego. Od kwietnia do maja 2007 r. podjęła pracę na stanowisku starszego specjalisty w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Z dniem 1 czerwca 2007 r. została zatrudniona na stanowisku asystenta sędziego w Sądzie Okręgowym w Warszawie, a z dniem 1 kwietnia 2013 r. – w Sądzie Rejonowym dla Warszawy -Śródmieścia w Warszawie. W 2012 r. ukończyła studia podyplomowe na Uczelni Łazarskiego w Warszawie w zakresie prawa sądowego dla asystentów i referendarzy sądowych, z oceną bardzo dobrą. W 2013 r. złożyła egzamin radcowski z wynikiem pozytywnym. W 2015 r. złożyła egzamin sędziowski z wynikiem bardzo dobrym, uzyskując 273 pkt. Z dniem 1 marca 2017 r. została mianowana referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie (obowiązki orzecznicze wykonywała w I Wydziale Cywilnym). Z dniem 21 września 2017 r. została mianowana asesorem sądowym w tym Sądzie. Orzekała początkowo w II Wydziale Cywilnym, a od grudnia 2017 r. powierzone obowiązki orzecznicze sprawuje w I Wydziale Cywilnym. Otrzymała pozytywną opinię służbową.

Źródło: Twitter @JacekDubois / natemat.pl

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Paweł Kopeć

    3 grudnia, 2022 at 12:26 pm

    Demokracja parlamentaryzm sejmokracja sądownictwo (III władza; trójpodział władzy) UE, czyli – upadek głupota i degeneracja za pieniądze polskich podatników;
    I z głupiego wyboru lub bez…

Leave a Reply

Koszyk