Rzecznik Episkopatu: prośmy Boga o wieczne szczęście dla naszych zmarłych

Karol Kwiatkowski31 października, 202213 min

Bądźmy w stanie łaski uświęcającej, przystępujmy do komunii św. i prośmy Boga w intencji naszych zmarłych o szczęście wieczne dla nich – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak w przesłaniu z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

Kościół katolicki 1 listopada obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Rzecznik Episkopatu zaznaczył, że uroczystość Wszystkich Świętych to wielkie święto dla każdego katolika.

„To dzień, kiedy wspominamy wielkich ludzi Kościoła: tych kanonizowanych, beatyfikowanych, ale także tych, którzy nigdy nie zostali dekretami wyniesieni na ołtarze, a swoim życiem i przykładem świadczyli o obecności Boga i życia Ewangelią w codziennym życiu” – powiedział.

Dodał, że „ich wspominamy, ich czcimy i za ich wstawiennictwem prosimy Boga o wszelkie potrzebne łaski dla nas, którzy wciąż podążamy w pielgrzymce do nieba”.

Z kolei 2 listopada będziemy wspominać wszystkich wiernych zmarłych. „Często tych, których sami znaliśmy, którzy byli nam bliscy, członków naszych rodzin, przyjaciół, znajomych, tych, którzy w jakiś sposób zapisali się w naszym życiu i których nosimy w pamięci, w naszym sercu. Za tych wszystkich składajmy modlitwę i prośmy Boga, by w drodze do nieba otrzymali wszelkie potrzebne wsparcie duchowe, by czas oczyszczenia, czas czyśćca był dla nich lekki i doprowadził do wiecznego szczęścia” – podkreślił ks. Gęsiak.

Rzecznik KEP zwrócił uwagę, że Kościół katolicki zachęca, by w czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, która trwa od 1 do 8 listopada, modlić się i prosić Boga o odpust za zmarłych. „Bądźmy w stanie łaski uświęcającej, przystępujmy do komunii św. i prośmy Boga w intencji naszych zmarłych o szczęście wieczne dla nich” – zachęcił.(PAP)

Autor: Iwona Żurek

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • Paweł Kopeć

  1 listopada, 2022 at 12:36 pm

  Nie za późno, padre!?
  Raczej dla dusz w czyśćcu cierpiących i skomlących jak my tutaj i teraz na ziemi, na wojnie z ciałem i Szatanem…
  (vide: MS Szarzyński, „Rytmy abo wiersze polskie”, sonety, XVI-XVII wiek).
  … i z ruskimi psami na Ukrainie!
  „War, this is f… War!”/Slayer

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk