Chiny/ 210 mln. ludzi objętych lockdownem

Karol Kwiatkowski30 października, 202212 min

Ze względu na nowe warianty koronawirusa, 210 milionów ludzi w 28 chińskich miastach zostało objętych lockdownem. Drakońskie restrykcje wprowadzono z powodu dwóch „wysoce zaraźliwych” odmian wirusa.

Rządząca krajem Partia Komunistyczna wprowadza drakońskie restrykcje pomimo zaledwie kilku przypadków, które jednak – w ocenie władz – grożą wywołaniem nowej epidemii w narodzie. Wśród miast objętych lockdownem jest również Wuhan, gdzie zaczęła się pandemia. Wzrost zakażeń wirusem Covid-19 obserwowany jest także w Kantonie, co powoduje zamykanie kolejnych dzielnic i konieczność codziennego testowania mieszkańców w całym mieście. Wprowadzane są zakazy spożywania posiłków w restauracjach w wielu dzielnicach – poinformował portal South China Morning Post.

Mieszkańcy miasta są zdania, że wpływ lockdownu na biznes już jest ogromny i obawiają się pogorszenia sytuacji w przypadku nałożenia bardziej rygorystycznych ograniczeń, a takie będą, jeżeli dzienna liczba przypadków będzie nadal rosła.

Liczba zakażeń w stolicy Kantonu wyniosła w piątek 139, co stanowi dwukrotny wzrost w porównaniu do 65 przypadków dzień wcześniej – powiadomił chiński portal. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

Leave a Reply

Koszyk