Nieoficjalnie: w środę prezydent ma dokonać zmian w rządzie; ministrem zostanie Marek Kuchciński

Karol Kwiatkowski11 października, 202212 min

Prezydent Andrzej Duda ma w środę po południu powołać wiceszefa klubu PiS Marka Kuchcińskiego na ministra w KPRM – wynika z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do Kancelarii Prezydenta. Według źródeł rządowych, tego samego dnia premier Mateusz Morawiecki może powołać Kuchcińskiego na szefa KPRM.

Doniesienia o tym, że Kuchciński ma zostać szefem KPRM – obejmie tę funkcję po Michale Dworczyku, który niedawno złożył rezygnację – potwierdził w ubiegły czwartek szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, a potem sam Kuchciński.

Premier powiedział w czwartek dziennikarzom, że powołanie Kuchcińskiego na szefa KPRM to jego autorski pomysł. „Poprosiłem pana marszałka Marka Kuchcińskiego o to, żeby współpracował ze mną w tej najbliższej roli, najważniejszej roli jaką jest szef kancelarii” – mówił Morawiecki.

Nieoficjalnie źródła PAP zbliżone do Pałacu Prezydenckiego potwierdzają, że prezydent Duda ma dokonać zmian w rządzie podczas środowej uroczystości; Marek Kuchciński zostanie ministrem w KPRM.

Z kolei według źródeł rządowych, prawdopodobnie jeszcze tego samego dnia Mateusz Morawiecki ma powołać Marka Kuchcińskiego na stanowisko szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.(PAP)

Autorzy: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka, Rafał Białkowski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

Leave a Reply

Koszyk