Kukiz przestaje głosować z PiS-em

Karol Kwiatkowski29 września, 202213 min

Od października Paweł Kukiz nie będzie głosował wspólnie z PiS do czasu uchwalenia projektu o sędziach pokoju. – Taka była umowa – powiedział lider Kukiz’15 w Radiu Zet.

– Nie ma uchwalonych sędziów pokoju, a więc kończą się wspólne głosowania z PiS – dotyczącego nowego rządu czy jakiejkolwiek innej ustawy. Od października, tak jak wielokrotnie deklarowałem, przestaję głosować z PiS – zapowiedział w Radiu ZET Paweł Kukiz.

Polityk wyraźnie zaznaczył jednak, że jest gotowy do dalszej współpracy, ale najpierw PiS musi spełnić jego warunki. – Do momentu uchwalenia ustawy o sędziach pokoju. Taka była umowa – dodał.
– Do tej pory PiS świetnie wywiązywał się ze zobowiązań – mamy uchwaloną ustawę antykorupcyjną, o konopiach medycznych, włóknistych, bezpośredniej sprzedaży dla rolników, wyrównanie świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych – wyliczał Kukiz.

Gość Radia ZET ujawnił, jak Jarosław Kaczyński zareagował na zapowiedź zawieszenia współpracy w Sejmie. – Była prośba ze strony prezesa o dalsze wspólne głosowania i argumentacja, że sędziowie są cały czas w dyskusji. Powiedziałem, że jak się skończy dyskusja i zostanie uchwalona ustawa, to wracamy do wspólnych głosowań.

– Los Mateusza Morawieckiego zależy od sędziów pokoju, a nie bezpośrednio ode mnie. PiS teoretycznie ma 231 głosów, dzięki którym może powołać nowy rząd. Przy takiej liczbie jakiekolwiek ruchy przy zmianach rządu są bardzo ryzykowne – powiedział Kukiz odnosząc się do spekulacji o zmianie na fotelu premiera.

– Osobiście uważam, że PiS nie ma zbyt długiej ławki, by jeszcze w takim momencie ryzykować i robić duże roszady w rządzie, ale to ich sprawa. Gdyby wywiązali się z sędziów pokoju, to łatwiej byłoby im prowadzić tego typu działania – dodał.
Źródło: Radio Zet

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • PI Grembovitz

    29 września, 2022 at 9:57 am

    Pawle Kukiz, wracaj chłopie do muzyki – „My są już Amerykany„, „Rodzina słowem silna„, „Jestem iron man„, „Oleksy„, „Bij bolszewika„…. cha cha cha, bo na polityce jak Braun to się zupełnie nie znasz i odbijasz się od jednaj ściany do drugiej…
    Naprawdę.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk