Biden podpisał ustawę znoszącą przedawnienia przestępstw molestowania dzieci

Magdalena Targańska27 września, 202212 min

Prezydent Joe Biden podpisał ustawę eliminującą przedawnienia przestępstw moslestowania dzieci.Ustawa została uchwalona jednogłośnie przez Senat w marcu i przyjęta przez Izbę w zeszłym tygodniu znosi 10-letni limit, jaki ma ofiara na złożenie federalnego pozwu cywilnego, od czasu zdarzenia – lub do momentu, gdy ofiara osiągnie 28 lat.

Jak podaje The Hill, jeden ze zwolenników ustawy, Rep. Jerry Nadler (D-NY), powiedział na forum Izby: „To dlatego, że osoby, które przeżyły wykorzystanie seksualne, często potrzebują dużo czasu, aby poradzić sobie z traumą, a wiele osób, które były wykorzystywane w dzieciństwie, może nawet nie rozpoznać, że były wykorzystywane, aż do późniejszego okresu życia.”

W oświadczeniu wydanym na stronie internetowej Komitetu Sądownictwa, senatorowie, którzy współtowrzyli ustawę –  Dick Durbin (D-IL), i Marsha Blackburn (R-TN), pochwalili zwycięstwo legislacyjne.

Dzięki podpisowi prezydenta Bidena czas nie będzie już barierą dla sprawiedliwości dla ofiar wykorzystywania seksualnego.

 

Źródło: washingtonpress.com

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

 • Paweł Kopeć

  27 września, 2022 at 1:37 pm

  Lewica, postępowcy, socyalisci, komuniści i tym podobni wściekli!
  No jak tak można! Dotkliwa kara?! A fe, to jak KŚ!
  To jest też jak prawie „ten wiecznie zły„ Donald Trump, wróg publiczny nr 1 USA, Europy i świata /w tym muzycznego, filmowego, establishmentu/

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk