Weekend/ Będzie pochmurno, możliwe opady gradu!

Karol Kwiatkowski10 września, 20225 min

Weekend zapowiada się pochmurno, a większych przejaśnień będziemy mogli spodziewać się na zachodzie kraju. Miejscami możliwy jest nawet grad!

Jak informuje IMGW od Morza Północnego przez Europę środkową po Bałkany i Włochy rozciąga się obszar lekko obniżonego ciśnienia. Resztę kontynentu obejmują wyże. Polska jest w zasięgu niżów z ośrodkami nad Krajami Beneluksu i Ukrainą. Wzdłuż wschodniego pogranicza przebiega strefa pofalowanego frontu. Utrzymuje się wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1000 hPa i będzie spadało.

W sobotę zachmurzenie duże, na zachodzie i północy z większymi przejaśnieniami, na krańcach zachodnich także z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, możliwy grad; na południowym wschodzie także opady jednostajne, okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana wysokość opadów na zachodzie i w centrum miejscami do około 20 mm, na południu i południowym wschodzie do około 30 mm. Temperatura maksymalna od 12 st.C na północnym wschodzie, około 18 st.C w centrum, do 22 st.C na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków wschodnich, na zachodzie z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy na wschodzie i w centrum zachmurzenie duże i całkowite, na zachodzie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie i w centrum kraju wystąpią przelotne opady deszczu, miejscami zanikające burze; na południowym wschodzie i wschodzie opady jednostajne. Prognozowana suma opadów do 15 mm, na południowym wschodzie do 25 mm. Miejscami utworzą się mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 10 st.C do 14 st.C, chłodniej na północnym wschodzie, od 7 st.C do 10 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich. W czasie burz wiatr porywisty.

W niedzielę na wschodzie zachmurzenie duże i całkowite, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie kraju także z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, możliwy grad; na wschodzie jednostajne opady deszczu. Prognozowana suma opadów do około 20 mm na południu Polski. Temperatura maksymalna od 10 st.C, 12 st.C na wschodzie, 16 st.C, 18 st.C w centrum, do 21 st.C na zachodzie Polski. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. Miejscami możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 18 st.C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna około 11 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. Miejscami możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 14 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk