Uwaga na burze i silne opady deszczu na terenie 11 województw

Karol Kwiatkowski10 września, 20223 min

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem i silnymi opadami deszczu dla wschodniej, południowej oraz południowo zachodniej Polski.

Alerty pierwszego stopnia ostrzegające przed burzami z gradem wydano dla województwa zachodnio pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego oraz wschodnich terenów województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

„Prognozowane są miejscami burze, którym towarzyszyć będą silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad” – poinformował IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje do soboty do godziny 23.

Silny deszcz z burzami może wystąpić na terenie województwa śląskiego, małopolskiego, podkrapackiego i świętokrzyskiego oraz w południowej części Lubelszczyzny. Jak prognozuje IMGW na tym terenie mogą wystąpić opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 55 km/h. Możliwy grad.

Dla północnej części województwa lubelskiego wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Może tam spaść od 30 do 50 mm deszczu.

Obydwa ostrzeżenia obowiązują do niedzieli do godziny 12.

W sobotę w Polsce zachmurzenie będzie duże. Więcej chmur na wschodzie, mniej na zachodzie. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Przelotne opady deszczu. Burze wystąpią na zachodzie, w centrum i na południu kraju. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 20 do 30 mm.

W nocy z soboty na niedzielę na wschodzie i w centrum zachmurzenie duże i całkowite, na zachodzie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie i w centrum kraju przelotne opady deszczu, miejscami zanikające burze. Prognozowana suma opadów do około 20 mm. Miejscami utworzą się mgły ograniczające widzialność do 300 m. (PAP)

autorka: Marta Stańczyk

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk