MŚ w siatkówce: horror zakończony sukcesem! Polacy meldują się w finale

Magdalena Targańska10 września, 20223 min

Reprezentacja Polski awansowała do finału mistrzostw świata w siatkówce! Biało-czerwoni wygrali z reprezentacją Brazylii 3:2. Obie drużyny w trzech z czterech poprzednich edycji mundialu mierzyły się w finale.

W sobotni wieczór reprezentacja Polski spotkała się z reprezentacją Brazylii podczas tegorocznych mistrzostw świata.

Polska przegrała pierwszego seta 23:25, po tym jak challenge wykazał błąd dotknięcia siatki. Drugi set rozpoczął się bardzo wyrównaną walką. Jednak z punktu na punkt biało-czerwoni grali coraz lepiej i byli już nie do zatrzymania w drugim secie. Podopieczni Grbicia wygrali drugiego seta 25:18.

Początek trzeciego seta znów był bardzo wyrównany. Polacy zdobyli trzy punkty z rzędu i przy stanie punktacji 15:13 brazylijski selekcjoner poprosił o czas. Polacy zdobywali kolejne punkty, 18:15 i znów czas dla Brazylii. Trzeci set zakończył się po ataku Semieniuka 25:20.

Początek czwartego seta zaczął się dobrze dla Polaków, zdobyliśmy 2-punktową przewagę, jednak Brazylia szybko dogoniła biało-czerwonych. Dalsza część czwartego seta to była walka punkt za punkt. Przy stanie 16:16 Brazylia odskakoczyła podopiecznym Grbicia na 3 punkty. O czas prosi polski selekcjoner. Po przerwie Brazylia znów zdobywa punkt i jest 16:20.  Przy stanie 23 dla Brazylii Polacy zdobywają 3 punkty z rzędu. Po zepsutej zagrywce Kochanowskiego rywale mieli piłkę setową, którą wykorzystali i wyrównali w setach 2:2.

Tie break rozpoczął się od dwóch punktów dla Polski, jednak Brazylia szybko wyrównuje na 3:3. Dalej obie drużyny grały punkt za punkt. Po bloku Kochanowskiego i ataku Kurka biało-czerwoni prowadzili 7:4.
Zmiana stron nastąpiła przy punktacji 7:7. Przy stanie 12:12 Brazylijczyk serwuje w siatkę. Tie break zakończył się 15:12!

Polacy w finale będą bronić tytułu mistrza po raz trzeci z rzędu. Jeśli obronią tytuł, puchar zostaje na własność w polskich rękach.

Polacy są pierwszymi finalistami tegorocznych mistrzostw świata. W finale zmierzymy się ze Słowenią lub Włochami.

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk

Related Posts