Przemycili z Hiszpanii trzy tony marihuany

Karol Kwiatkowski6 września, 20224 min

Zorganizowana grupa przestępcza w latach 2010–2018 przemyciła z Hiszpanii do Polski marihuanę o łącznej wadze ponad 3 ton. Dodatkowo dokonała przerzutu z Irlandii i Holandii na terytorium naszego kraju kolejnych ponad 300 kg marihuany, a także innych narkotyków, jak MDMA i haszyszu – donosi portal i.pl.

Portal informuje, że Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie skierował do Sądu Okręgowego w Łodzi akt oskarżenia przeciwko Sebastianowi I., którego oskarżono o zorganizowanie i współkierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, mającą na celu popełnianie przestępstw narkotykowych. Śledztwo było prowadzone przez Centralne Biuro Śledcze Policji.

Według informacji i.pl prokuratora oskarżyła Sebastiana I. o założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz o przestępstwa narkotykowe , co zagrożone jest karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Sebastian I. w trakcie prowadzonego śledztwa przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych czynów i złożył obszerne wyjaśnienia, które przyczyniły się do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej i zdemaskowania procederu przemytu narkotyków na dużą skalę.

Zorganizowana grupa przestępcza w latach 2010–2018 przemyciła z Hiszpanii do Polski marihuanę o łącznej wadze ponad 3 ton. Dodatkowo dokonała przerzutu z Irlandii i Holandii na terytorium naszego kraju kolejnych ponad 300 kg marihuany, a także innych narkotyków, jak MDMA i haszyszu.

Z ustaleń dokonanych przez prokuratora w trakcie śledztwa wynika, że członkowie grupy zajmowali się wewnątrzwspólnotowym nabyciem i dostawą oraz przywozem środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznych ilościach. Następnie dokonywali obrotu środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi. Dopuszczali się również oszustw finansowych oraz podrabiania i przerabiania dokumentów. Ponadto członkowie grupy dokonywali na terytorium Polski wyłudzeń kredytów i innych produktów bankowych na podstawie fałszywych oświadczeń i dokumentów.

Część członków zorganizowanej grupy przestępczej ukrywa się przed organami ścigania i poszukiwana jest listami gończymi oraz europejskimi nakazami aresztowania.

Źródło: i.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk