Trzaskowski w „Rz”: nie mam za co przepraszać minister Moskwy

Magdalena Targańska26 sierpnia, 202233 min

Nie mam za co przepraszać – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, zapytany przez „Rzeczpospolitą” o przeprosiny, których domaga się od niego minister środowiska i klimatu Anna Moskwa.

Piątkowa „Rz” w rozmowie z Trzaskowskim przypomniała, że minister środowiska i klimatu Anna Moskwa domaga się przeprosin od niego za to, że na antenie TVN24 powiedział, iż „pan prezes Daca i wszyscy inni urzędnicy stali nad Wisłą od rana do nocy, urządzali jedną konferencję po drugiej, opowiadali o największej katastrofie od czasów Czarnobyla, a niektórzy politycy PiS-u nawet o największej katastrofie świata”.

„Widziałem – odpowiedział prezydent Warszawy – urzędników Wód Polskich i polityków PiS, którzy przez cały czas na wałach przeciwpowodziowych, którzy udzielali przeróżnych propagandowych wypowiedzi. Pomoc wojska oczywiście była i wielokrotnie za nią dziękowałem. Ale pamiętam też histerię medialną. Widziałem nawet polityków PiS, którzy próbowali zrywać konferencje prasowe w czasie kampanii wyborczej, żeby siać manipulacje na temat Czajki. Jeżeli ktoś nie pamięta zachowania polityków PiS, to niech przypomni sobie tamte dni. Niech władza zajmie się wyjaśnianiem przyczyn zatrucia Odry, a nie ciągłym oskarżaniem za wszystko opozycji”. „Nie mam za co przepraszać” – dodał.

„Rz” dopytywała: „Nie zamierza pan przepraszać pani minister Moskwy?” „Byłoby lepiej, gdyby pani minister więcej uwagi poświęcała katastrofie ekologicznej na Odrze niż opozycji. A ja mówiłem o urzędnikach Wód Polskich i politykach PiS” – uciął Trzaskowski.

Oczekujemy sprostowania i przeprosin po wczorajszej wypowiedzi w TVN o katastrofie na Czajce – napisała w środę na Twitterze minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, odnosząc się do wypowiedzi prezydenta Warszawy na antenie TVN24. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

3 comments

 • Dr. Pavl Kopetzky

  26 sierpnia, 2022 at 10:15 am

  Kolejny arogancki i bezczelny, niedouczony nieudacznik oraz neomarxistowski politolog z Natolina czy Puław?! /vide „Chamy i Żydy„ WJ/.
  Ilu Polaków/warszawiaków go popiera?!
  I płaci na niego?!
  Kto go wybrał?!
  RT następnym prezydentem?! To nie żart, to ponura przepowiednia.
  I tak może być już dziś na 99%…

  Reply

  • Dr. Pavl Kopetzky

   26 sierpnia, 2022 at 11:11 am

   On należy do tych, co nie przepraszają, nie przeproszą, bo nie znają takiego słowa, pojęcia, myślenia.
   Komuna wraca.
   Stare jak nowe, nowe czyli stare.

   Reply

 • Dr. Pavl Kopetzky

  26 sierpnia, 2022 at 2:48 pm

  W czasach „Krzyżaków„, czyli średniowiecznych, RT co innego by usłyszał…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk