Premier: 14. emerytura ma służyć poprawie życia seniorów

Magdalena Targańska25 sierpnia, 20222 min

14. emerytura, która wkrótce będzie na kontach, w portfelach seniorów, ma służyć chociaż odrobinę poprawie ich życia – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowego spotkania z seniorami w Siennicy. W czwartek ruszyły wypłaty tych emerytur.

Czternasta emerytura, czyli kolejne w 2022 r. dodatkowe roczne świadczenie pieniężne, trafi w sumie do 9 mln emerytów, rencistów i innych osób pobierających świadczenia długoterminowe, w tym 8,1 mln z ZUS.

Premier podkreślił, że 14. emerytura wkrótce będzie na kontach i w portfelach seniorów. „Ma służyć chociaż odrobinę poprawie życia właśnie seniorów” – wskazał.

Zauważył, że gdyby w 2016 r. nie zmienił się rząd, nie byłoby trzynastej i czternastej emerytury.

„Pamiętacie, jak wyglądały waloryzacje? Przypominam sobie, że były nawet kilkuzłotowe, małe, bardzo niewielkie waloryzacje. Ale nie byłoby też emerytury bez podatku do 2,5 tys. zł, bo to my wprowadziliśmy 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku. Nie byłoby dodatków osłonowych, dodatku ciepłowniczego, który właśnie przyjęliśmy jako rząd, bo partia liberalna, czyli PO, PSL, zostawiają ludzi samych sobie” – podkreślił.

Autorki: Agata Zbieg, Agnieszka Gorczyca

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk