Grzesiowski: Dziennie mamy 100 tys. zakażonych w Polsce

Karol Kwiatkowski24 sierpnia, 202222 min

Dziennie mamy ponad 100 tys. zakażonych, a zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. Dzieci znów będą uczyć się w kompletnie nieprzystosowanych do pandemii klasach – alarmuje dr Paweł Grzesiowski, immunolog i ekspert w dziedzinie zdrowia publicznego.

– Od kwietnia 2022 straciliśmy możliwość śledzenia przebiegu pandemii w Polsce, ale to nie oznacza, że Polacy nie chorują – alarmuje Grzesiowski. – Dziennie mamy ponad 100tys zakażonych, a zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. Dzieci znów będą uczyć się w kompletnie nieprzystosowanych do pandemii klasach – dodaje lekarz.

– Szacujemy, że w najczarniejszych scenariuszach potrzebnych będzie na jesieni tego roku każdego dnia 12-15 tys. łóżek dla pacjentów z COVID-19 – powiedział dr Franciszek Rakowski.

Grzesiowski zwraca też uwagę na odległe następstwa zakażenia COVID-19, które mogą dotyczyć niemal każdego narządu, a najczęściej objawiają się osłabieniem odporności, sprawności intelektualnej i fizycznej, co wymaga leczenia.

Źródło: Twitter, Interia

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

  • Semperfi

    24 sierpnia, 2022 at 12:58 pm

    Mistrzu nasz nie zniknie, ma zduze parcie na szkło. Reszta oszołomów jakoś przestała pajacować. Czasem niedzielski i kraksa coś przebakuja, ale już nie odbiera tego nikt jako gróźb, a jest to bardziej w ramach kabaretu. Śmiech na sali, nic więcej.

Leave a Reply

Koszyk