Wielkopolskie: śnięte ryby w Jeziorze Niepruszewskim

Karol Kwiatkowski21 sierpnia, 202213 min

Śnięte ryby odkryto w niedzielę w nocy w Jeziorze Niepruszewskim (pow. poznański, woj. wielkopolskie). Inspektorzy ochrony środowiska pobrali próbki wody do badań, a padłe ryby są odławiane – poinformowała rzeczniczka prasowa starosty poznańskiego.

Rzecznik prasowy starosty poznańskiego Katarzyna Wozińska-Gracz przekazała, że o śniętych rybach w jeziorze wędkarze powiadomili w nocy Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. „W związku z tym PCZK natychmiast powiadomiło o zdarzeniu Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, służby ratownicze oraz przedstawicieli gmin Dopiewa i Buku. W nocy inspektorzy ochrony środowiska pobrali próbki wody do badań” – zaznaczyła.

„Dziś rano na miejscu zdarzenia pojawili się m.in. starosta poznański, wójt Dopiewa i burmistrz Buku, przedstawiciele OSP, kół wędkarskich i służb ratowniczych. Obecnie prowadzone są działania polegające na odłowie śniętych ryb. Jednocześnie informacje o sytuacji na Jeziorze Niepruszewskim zostały przekazana do Wód Polskich oraz sanepidu i służb weterynaryjnych” – wskazała Wozińska-Gracz.

W rozmowie z PAP rzeczniczka przyznała, że jak dotąd nie oszacowano, ile ryb padło w jeziorze. Dodała, że w sprawie stanu wód Jeziora Niepruszewskiego starosta poznański Jan Grabkowski zwołał na poniedziałek, na godz. 10, nadzwyczajne posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego.

Władze powiatu poznańskiego zaapelowały do osób, które w najbliższych dniach planują pojawić się nad Jeziorem Niepruszewskim, by śledziły umieszczane na stronach internetowych gmin komunikaty dotyczące zasad przebywania i korzystania z jeziora.(PAP)

autor: Szymon Kiepel

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • PI Grembovitz

    22 sierpnia, 2022 at 10:49 am

    Wielkopolska górą!
    To jest prawdziwa Polska plus Małopolska , plus Pomorze, reszta to… kresy jak biesy.

Leave a Reply

Koszyk