Wiceminister zdrowia: ciepła w szpitalach nie zabraknie

Karol Kwiatkowski4 sierpnia, 202213 min
Myślę, że możemy być spokojni. Ciepła na pewno w szpitalach nie zabraknie – zapewnił w środę wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska. 

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska pytany był w środę w TVP Info m.in. o to, czy w związku z podwyżkami cen energii i wątpliwościami dotyczącymi dostępności węgla w kolejnych miesiącach, w szpitalach będzie ciepło.

„Akurat służba zdrowia, szpitale, są tak newralgicznym punktem w krwiobiegu naszego kraju, więc myślę, że tutaj możemy być wszyscy spokojni. Ciepła na pewno w szpitalach nie zabraknie. Pacjenci będą leczeni w ciepłych, komfortowych warunkach” – zapewnił. Dodał, że sytuacja jest jednak trudna.

Kraska odniósł się też do procedowanej w Senacie ustawy zakładającej wprowadzenie dodatku węglowego w wysokości 3 tys. zł. Będzie przysługiwał gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. Wiceminister pytany był, czy nie powinno się nanieść poprawek, wedle których dodatek trafiłby też do odbiorców ciepła systemowego.

Wiceszef MZ powiedział, że we wtorek, wraz z innymi politykami PiS, spotkał się z minister klimatu i środowiska Anną Moskwą, która „dogłębnie i dokładnie wyjaśniła”, w jakiej sytuacji jest Polska.

„Myślę, że ta ustawa powinna być przyjęta bez poprawek, żeby jak najszybciej trafiła na biurko pana prezydenta i zaczęła funkcjonować. A inne źródła – nie zawsze jest potrzebna do tego ustawa” – dodał.

Na uwagę, że to samorządy odpowiadają za te kwestie, stwierdził: „Muszę tutaj uspokoić, na pewno będzie rozwiązanie, które wyjdzie na przeciw tej sytuacji” – dodał.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • PI Grembowicz

    4 sierpnia, 2022 at 10:54 am

    Ps. Węgiel sprowadzany z Afryki to jednak dowcip – moja matka się śmiała…
    Groteska.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *