Śląskie: ciężki stan trzylatka, który wypadł z okna na trzecim piętrze

Karol Kwiatkowski30 lipca, 20223 min

Jako ciężki określają lekarze stan trzyletniego chłopca z Jastrzębia-Zdroju, który w piątek wypadł z okna na trzecim piętrze jednego z bloków w tym mieście – wynika z informacji Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka (GCZD) w Katowicach, gdzie trafiło poważnie ranne dziecko.

„Stan jest ciężki, dziecko znajduje się na oddziale intensywnej opieki medycznej” – poinformował PAP rzecznik katowickiego szpitala Wojciech Gumułka.

Bardziej szczegółowe informacje o stanie zdrowia trzyletniego chłopca będą znane w sobotę rano. Wiadomo, że w wyniku upadku z dużej wysokości dziecko doznało poważanych obrażeń. Do GCZD przetransportował chłopczyka śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Według policji w chwili przejęcia przez służby ratunkowe dziecko było przytomne.

Do wypadku doszło przy ul. Pszczyńskiej. Policja nie informuje obecnie o okolicznościach wypadku ani o tym, pod czyją opieką był w tym czasie chłopiec i co robili jego rodzice lub opiekunowie.

„Prowadzimy w tej sprawie postępowanie, pod nadzorem prokuratora. W tej chwili nie mam do przekazania innych informacji” – powiedziała w piątek wieczorem PAP rzeczniczka jastrzębskiej policji st. asp. Halina Semik.

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki, może grozić kara do 5 lat więzienia. Na razie nie wiadomo, czy w tej sprawie może być zastosowana taka kwalifikacja prawna. (PAP)

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk