Podkarpackie: w lesie znaleziono ciało 40-latka podejrzanego o zabicie żony

Karol Kwiatkowski30 lipca, 20223 min

Zwłoki 40-letniego Tomasza H. znaleziono w lesie w powiecie leżańskim. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za zabójstwo swojej żony w Warszawie kilka dni temu.

Ciało Tomasza H. w piątek znalazła postronna osoba. Informację o tym pierwsze podało Radio Zet.

„W piątek wieczorem policja została powiadomiona o odnalezieniu zwłok mężczyzny w lesie na terenie powiatu leżańskiego. Potwierdzono jego tożsamość, to poszukiwany za zabójstwo 40-letni mieszkaniec województwa lubelskiego” – powiedział PAP w sobotę Bartosz Wilk z zespołu prasowego podkarpackiej policji.

Dodał, że wstępne ustalenia wskazują, że mogło to być samobójstwo. Sprawę wyjaśni Prokuratura Rejonowa w Leżajsku.

Do zabójstwa kobiety doszło w nocy z 24 na 25 lipca w mieszkaniu przy ul. Odkrytej w Warszawie. Po zabójstwie 40-latek miał uciec z mieszkania, a zwłoki kobiety znalazł członek rodziny, który poinformował organy ścigania. Kobieta miała rany kłute klatki piersiowej, szyi i barku oraz cechy gwałtownego duszenia.

Motywy zbrodni nie są znane. Wiadomo jednak, że małżeństwo miało dziecko, którego nie było w domu w chwili zdarzenia. Według nieoficjalnych informacji dziecko było na wakacjach, gdzie mieli do niego dołączyć rodzice.

Prokurator Remigiusz Krynke z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga poinformował PAP, że w wyniku śledztwa wszystkie ustalenia dały podstawy do tego, żeby przyjąć, że kobietę zabił mąż. 40-letni Tomasz H. był poszukiwany listem gończym wystawionym przez lubelską policję. (PAP)

autorka: Agnieszka Gorczyca

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk