Biden zakażony koronawirusem

Karol Kwiatkowski23 lipca, 20223 min

Prezydent Stanów Zjednoczonych uzyskał dodatni wynik testu na COVID-19. Jest w pełni zaszczepiony, otrzymał dwie dawki przypominające i doświadcza bardzo łagodnych objawów – poinformowała Karine Jean-Pierre, rzeczniczka prasowa Białego Domu. 

„Dziś rano prezydent Biden uzyskał dodatni wynik testu na COVID-19. Jest w pełni zaszczepiony, otrzymał dwie dawki przypominające i doświadcza bardzo łagodnych objawów. Zaczął brać Paxlovid” – napisała w wydanym oświadczeniu Jean-Pierre.

Rzeczniczka podkreśliła, że Biden „zgodnie z wytycznymi CDC będzie izolował się w Białym Domu i będzie w tym czasie w pełni wypełniać wszystkie swoje obowiązki”. „Dziś rano skontaktował się telefonicznie z członkami personelu Białego Domu i będzie uczestniczyć w planowanych spotkaniach w Białym Domu telefonicznie i przez wideokonferencję” – wyjaśniono w komunikacie.

Jean-Pierre zaznaczyła, że zgodnie z protokołem Białego Domu, który wykracza poza wytyczne CDC, Biden będzie kontynuował pracę w izolacji, dopóki nie uzyska negatywnego wyniku testu. Zapowiedziała też, że „ze względu na transparentność Biały Dom będzie codziennie dostarczał aktualne informacje na temat stanu zdrowia prezydenta”.

Jednocześnie medycy z Białego Domu kontaktują się ze wszystkimi osobami, z którymi dzień wcześniej spotkał się Joe Biden. Po raz ostatni negatywny wynik testu prezydent USA miał bowiem we wtorek.

Źródło: Rzeczpospolita

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *