Warszawa: policja wyjaśnia incydent przed Telewizją Polską

Karol Kwiatkowski18 lipca, 20222 min

Śródmiejska policja wyjaśnia incydent, który miał miejsce w niedzielę przed siedzibą Telewizji Polskiej w Warszawie. Jeden z pracowników stacji został opluty i obrażony przez agresywnego mężczyznę. Funkcjonariusze wytypowali prawdopodobnego sprawcę zajścia.

Jak poinformował PAP oficer prasowy śródmiejskiej policji podinsp. Robert Szumiata, funkcjonariusze zajmują się sprawą po zawiadomieniu złożonym przez TVP.

Incydent miał miejsce w niedzielę po południu. TVP Info relacjonowało, że na placu Powstańców Warszawy, gdzie TVP ma siedzibę, doszło do napaści i aktów agresji fizycznej w stosunku do ekipy i pracowników ochrony stacji.

Telewizja zamieściła nagranie tej sytuacji. Widać na nim dwóch mężczyzn, z których jeden obraża i pluje na pracownika stacji, a odchodząc, rzuca w kierunku ekipy szklaną butelką. Mężczyźni wsiedli następnie do auta, które stało w pobliżu budynku i odjechali.

Podinsp. Szumiata przekazał, że policjanci jeszcze w poniedziałek planują przesłuchać świadków i potwierdzić z pokrzywdzonym, czy wytypowany przez nich mężczyzna jest sprawcą incydentu. (PAP)

autorka: Agnieszka Ziemska

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk