Premier: polityka społeczna to nie rozdawnictwo; członkowie PO chcą zabrania 500 plus

Karol Kwiatkowski18 lipca, 20223 min

Polityka społeczna to nie jest żadne rozdawnictwo, to jest pomoc dla tych, którzy są najsłabsi – przekonywał w niedzielę w Kędzierzynie-Koźlu premier Mateusz Morawiecki. Jak mówił, „członkowie Platformy Obywatelskiej chcą zabrania 500 plus, chcą zabrania trzynastek i czternastek”.

Premier podczas spotkania z mieszkańcami Opolszczyzny w Kędzierzynie-Koźlu został poproszony o odniesienie się do krytycznych wypowiedzi na temat programów społecznych, m.in. do opinii, że są one „rozdawnictwem”.

„To jest właśnie ta liberalna, w najgorszym rozumieniu tego słowa retoryka. Oni by chcieli, żeby wróciło prawo dżungli i stara bieda. Nie ma na to naszej zgody. Musi być polityka społeczna. To nie jest żadne rozdawnictwo, to jest pomoc dla tych, którzy są najsłabsi, czyli dla emerytów, kobiet z dziećmi, rodzin z dziećmi, które zawsze miały pod górkę w III Rzeczypospolitej. I to jest chociaż troszeczkę poprawa ich losu” – powiedział szef rządu.

Jak dodał, „działacze Platformy Obywatelskiej bardzo klaskali na jednego z członków Platformy Obywatelskiej, który powiedział, że on chce zabrania 500 plus, zabrania trzynastek i czternastek”.

„Tak było niedawno na spotkaniu z (Donaldem) Tuskiem. Czyli ich działacze, członkowie Platformy Obywatelskiej chcą zabrania 500 plus, chcą zabrania trzynastek i czternastek. Mówcie o tym wszystkim waszym przyjaciołom, znajomym i nieznajomym. Musicie być tymi ambasadorami” – powiedział premier zwracając się do uczestników spotkania. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk