Premier o spotkaniu Tuska z młodymi: wnioski wyciągnijcie sami

Wnioski wyciągnijcie sami – napisał w sobotę premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do fragmentu spotkania szefa PO Donalda Tuska z młodymi w Szczecinie, podczas którego mężczyzna przedstawiający się jako członek partii powiedział do Tuska, że ma nadzieję, iż Platforma zabierze program 500 plus i 14. emeryturę.

Lider Platformy wziął udział w sobotę w Szczecinie w spotkaniu z młodymi „Meet Up Nowa Generacja” Platformy Obywatelskiej. Przewodniczący Platformy powiedział m.in., że do wyborów PO będzie miała przygotowany precyzyjny projekt pilotażu na czterodniowy tydzień pracy. „Tylko odpowiedzialna władza, tylko tacy ludzie jak my są w stanie uratować 500 plus” – przekonywał także Tusk.

W sobotę po południu wiceszef MSWiA, pełnomocnik rządu ds. uchodźców Paweł Szefernaker umieścił na Twitterze wpis, w którym napisał: „Członek PO do Tuska: +Mam nadzieję, że zabierzecie 500plus i 14 emeryturę, że przestaniemy dokładać te pieniądze. Za pana rządów nic nie dopłacaliście, a dawaliśmy sobie radę – uczciwą, normalną pracą. Chciałbym, żeby polityka ciepłej wody w kranie wróciła+”.

Polityk PiS dołączył do wpisu nagranie, na którym widać mężczyznę zwracającego się do Tuska podczas spotkania w Szczecinie, który mówi szefowi PO, że pobiera 500 plus, a jego tata – 14. emeryturę. „Ja się nie boję, że Platforma to zabierze. Ja mam nadzieję, że to zabierzecie. I przestaniemy dokładać kolejne pieniądze do ludzi, którzy będą coś pobierać” – stwierdził uczestnik spotkania.

„Panie premierze, ja mam pytanie – jako członek partii – kiedy przestaniemy z komunistami licytować się na socjalizm i na to, co będziemy więcej dokładać, dopłacać, finansować, itd. Ponieważ pamiętam pana rządy i wtedy nic nie dopłacaliście, ale dawaliśmy sobie radę. Uczciwą, normalną pracą dawaliśmy sobie radę” – kontynuował mężczyzna. „Nikt nam nie dokładał, nie dopłacał itd. i tego bym chciał, żeby to wróciło, normalna polityka ciepłej wody w kranie, bo dawaliśmy sobie za pana radę. I było super” – stwierdził.

Wpis Szefernakera wraz z udostępnionym przez wiceszefa MSWiA fragmentem nagrania ze spotkania Tuska z młodymi w Szczecinie udostępnił w sobotę po południu również premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu opatrzył wpis i nagranie słowami: „Wnioski wyciągnijcie sami…”. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk