We wtorek na południowym wschodzie intensywne burze

We wtorek w ciągu dnia na południowym wschodzie będą intensywne burze, w których wiatr w porywach może osiągnąć nawet 90 km/h – powiedziała PAP synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Zgodnie z prognozą pogody przygotowaną przez synoptyk IMGW Grażynę Dąbrowską, we wtorek w ciągu dnia na południowym wschodzie będą intensywne burze, w których spadnie 20-40 mm deszczu na metr kwadratowy.

Dodała, że porywy wiatru podczas burz osiągną nawet 80 km/h. Zaznaczyła, że „niewykluczone, że gdzieś lokalnie może to być 90 km/h”.

Prognozowana temperatura maksymalna w ciągu dnia wskazuje, że na krańcach południowo-wschodnich będzie ciepło. Tam termometry mogą wskazać 30 stopni Celsjusza, natomiast na pozostałym obszarze kraju będzie chłodniej: od 20 st. C w strefie nadmorskiej, około 25 stopni na przeważającym obszarze. W rejonach podgórskich, szczególnie Karpat do 17 st. C.

Dodała, że wiatr będzie słaby i umiarkowany – z kierunków zachodnich i północnych.

Prognoza synoptyczna zakłada, że w nocy w południowo-wschodniej połowie kraju będzie przelotny deszcz, zaś na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich mogą się pojawić burze. „W tych burzach może spaść lokalnie od 20 do 40 mm deszczu na metr kwadratowy. Porywy wiatru do 75 km/h, natomiast cała północ i zachód z zachmurzeniem umiarkowanym i tutaj nie powinny występować opady” – wskazała Grażyna Dąbrowska.

Zaznaczyła, że w nocy temperatura będzie się wahać od 11 stopni Celsjusza na Pomorzu wschodnim i w rejonie zalewu wiślanego do 15-17 st. C na krańcach południowo-wschodnich. „Wiatr słaby i umiarkowany, północny i zachodni” – stwierdziła Grażyna Dąbrowska. (PAP)

autor: Paweł Auguff

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk