Ziobro o koalicji: szukamy spraw, które łączą

Nasza Polska27 czerwca, 20223 min

Są sprawy, w których trudno nam znaleźć wspólną diagnozę i rozwiązania – jak np. relacje z UE i energetyka, ale szukamy spraw, które nas łączą, takie jak kwestie bezpieczeństwa i rozwoju armii – powiedział lider Solidarnej Polski, szef MS Zbigniew Ziobro o współpracy koalicyjnej z PiS.

Ziobro był pytany w poniedziałek w Poranku Rozgłośni Katolickich „Siódma-Dziewiąta” o przyszłość Zjednoczonej Prawicy i ew. wspólny start Solidarnej Polski i PiS w najbliższych wyborach parlamentarnych.

„Są sprawy, w których trudno nam znaleźć wspólną diagnozę i rozwiązania” – przyznał szef MS. Zwrócił uwagę na kwestie postulowanej przez SP reformy wymiaru sprawiedliwości i sporu z UE. Jak mówił, projekty ustaw SP „leżą w szufladzie”, podczas gdy uchwalane są takie, które „ulegają Unii Europejskiej”. Szef MS dodał, że SP blokuje niektóre proponowane przez rząd rozwiązania, które – zdaniem ugrupowania – „idą w złym kierunku”.

Minister sprawiedliwości stwierdził także, że między SP a PiS istnieje „zasadnicza rozbieżność” w sprawach energetyki. Ocenił, że Polska powinna rozwijać taką energetykę do jakiej ma potencjał, czyli energetykę węglową. W jego opinii, zastosowanie najnowocześniejszych technologii pozwoliłoby „spalać ten węgiel ekologicznie”.

Zwrócił też uwagę na rozbieżność zdań z koalicjantami w kwestii odchodzenia od węgla na rzecz gazu jako „paliwa przejściowego”.

Lider SP oświadczył także, że Solidarna Polska „szuka spraw, które nas łączą”. Jako przykład wymienił kwestie bezpieczeństwa i rozwoju armii. (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk