Żaryn: białoruski reżim kontynuuje operację dezinformacyjną przeciw Polsce

Magdalena Targańska22 czerwca, 202213 min

Białoruski reżim kontynuuje operację dezinformacyjną przeciwko Polsce – ocenił w środę rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że Mińsk w oparciu o działania „białoruskiego komitetu śledczego” prowadzi operację dyskredytacji Polski.

Stanisław Żaryn w środę za pośrednictwem mediów społecznościowych zwrócił uwagę na działania białoruskiego reżimu, które są wymierzone w Polskę. „Białoruski reżim kontynuuje operację dezinformacyjną przeciwko Polsce. W oparciu o działania +białoruskiego komitetu śledczego+ Mińsk prowadzi operację dyskredytacji RP” – ocenił Żaryn. Dodał, że obecne działania skupiają się na Iraku.

„+Białoruski komitet śledczy+ zorganizował spotkanie z delegacją Republiki Iraku, w czasie którego oskarżał Polskę o rzekome zbrodnie na Irakijczykach” – poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Zaznaczył, że Polska została oskarżona o śmierć, tortury oraz nielegalne działania wobec ponad 130 Irakijczyków.

Zaznaczył, że zarówno w propagandowych mediach Białorusi i Rosji, jak i wpływowych mediach irackich pojawiają się teksty na temat „ustaleń” białoruskiego komitetu. „Mińsk kolportuje cyniczne kłamstwa, które oczerniają Polskę i manipulują obrazem wydarzeń z 2021 roku” – wskazał Żaryn.

Stanisław Żaryn w serii wpisów na Twitterze podkreślił, że to Alaksandr Łukaszenka stworzył nielegalny szlak migracyjny, którego celem – w opinii rzecznika – była destabilizacja sytuacji w Unii Europejskiej. „Wciągnął migrantów w pułapkę, zarabiając na tym procederze krocie. Teraz próbuje zrzucić winę na Polskę” – podkreślił Żaryn.

„Oczernianie Polski to celowe działania Mińska, które jest częścią zemsty za nałożone na białoruski reżim sankcje oraz za pomoc udzielaną białoruskiej opozycji” – spuentował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.(PAP)

Autor: Paweł Auguff

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

  • Paweł Kopeć

    23 czerwca, 2022 at 12:29 pm

    Biała Ruś plus AŁ tak jak jeszcze bardziej obecna, czerwona, komunistyczna, neomarxistowska i bolszewicka Rosja tow. Putina z kgb widać potrzebuje swego rodzaju odpowiednika niemieckiego „Lebensraum„ /vide: JG Fichte, pisma wybrane; AH, III Rzesza, II wojna światowa; Teheran, Jałta, Poczdam etc./.

Leave a Reply

Koszyk