Żaryn: w Rosji widać coraz szersze poparcie społeczne dla działań przeciwko Ukrainie

Nasza Polska23 kwietnia, 20222 min
W Rosji widać symptomy coraz szerszego poparcia społecznego dla działań przeciwko Ukrainie. Propaganda prowadzona przez Kreml przynosi efekty – ocenił rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

W sobotę w serii wpisów na Twitterze Stanisław Żaryn poinformował, że „propaganda prowadzona przez Kreml przynosi efekty”. „W Rosji widać symptomy coraz szerszego poparcia społecznego dla działań przeciwko Ukrainie” – napisał.

„Społeczeństwo nie tylko popiera działania przeciwko Ukrainie, ale wręcz zdaje się oczekiwać coraz większej ofensywności rosyjskiej armii. Kolejne przekazy świadczą, że Rosjanie wobec Ukraińców używają języka oficjalnej propagandy” – podkreślił.

W jego ocenie rosyjska propaganda od kilku lat przekonuje, że Ukrainą rządzą „naziści”, zaś wojnę nazywa „operacją specjalną wymierzoną w faszystów i nazistów”. „Część opinii publicznej właśnie w ten sposób określa działania wojenne Rosji przeciwko Ukrainie” – dodał Żaryn.

Rosja dokonała agresji na Ukrainę 24 lutego. Niepodległe państwo broni się przed najazdem. Uciekając przed wojną z Ukrainy przez polskie przejścia graniczne przeszło do tej pory ponad 2,92 mln osób, które otrzymują tu pomoc. Część z nich udaje się dalej na Zachód, część wraca na Ukrainę. (PAP)

autor: Bartłomiej Figaj

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *