Poseł Leszczyna (PO) chciała oddać Donbas Putinowi

Karol Kwiatkowski23 kwietnia, 20223 min

— Na początku wojny myślałam, że skoro w Donbasie mieszka tak wielu Rosjan, to oddajmy ten teren Putinowi, ale niech cała Ukraina będzie bezpieczna. Dziś myślę, że ustępowanie jest drogą donikąd. Putin jest zbrodniarzem wojennym. NATO powinno zaangażować się w wojnę — mówiła w programie „Onet Opinie” Izabela Leszczyna. 

Posłanka i wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej była gościem Andrzeja Stankiewicza.

Leszczyna stwierdziła, jako NATO nie robimy tego, czego oczekuje od nas prezydent Zełenski i ukraińska armia, Polska będzie bezpieczna, jeśli Ukraina wygra z Rosją.

– Kanclerz Scholz boi się utraty poparcia i myśli, że jeśli zapewni obywatelom tańszy gaz i ropę, to będzie rządził dłużej. Dla mnie są to kompromisy niedopuszczalne. Między Scholzem, Macronem a premierem Morawieckim nie ma wielkiej różnicy. Mamy sytuację taką, że płacimy za ropę, gaz i LPG. Rząd bardzo dużo mówi, ale nadal kupujemy surowce od Rosji – powiedziała wiceminister finansów w rządzie Donalda Tuska.

– Tusk wrócił do Polski, żeby wygrać z Kaczyńskim. Mężczyzna, który ma 65 lat, w XXI w. to jest człowiek, który ma mnóstwo energii. Premier Tusk prowadzi higieniczny tryb życia, dba o siebie, świetnie wygląda, intelektualnie prezentuje najwyższy poziom – stwierdziła Leszczyna.

Źródło: Onet

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk