Szefowa LUX-MED: System ochrony zdrowia pada. Mamy dwa-trzy miesiące na wyszczepienie Ukraińców

Karol Kwiatkowski17 kwietnia, 20223 min

– Jeśli nie chcemy, aby się te choroby (odra i COVID-19 – red.) u nas rozprzestrzeniły, to trzeba wszystkich (uchodźców – red.) szczepić. Była w ministerstwie rozmowa na ten temat. Mamy dwa-trzy miesiące, aby się tym zająć – powiedziała w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

– Obecnie nasza pomoc jest bezpłatna. Jesteśmy częścią Bupa, która przeznaczyła w Polsce na pomoc uchodźcom 6 mln funtów. Dzięki tym środkom LUX MED może organizować pomoc doraźną, szpitalną i wsparcie w rozwoju zawodowym osobom uciekającym przed wojną – mówi Rulkiewicz.

I dodaje, że potrzebujemy rozwiązań jak w COVID-zie, gdy cały system publiczny i prywatny ze sobą współpracował. Ważna jest, według szefowej LUX-MED, dobra współpraca, koordynacja działań przez rząd i wsparcie finansowe, gdzie jest to możliwe.

W Ukrainie brakowało szczepień i to też na pewno odbiło się na ich zdrowiu

– stwierdziła Rulkiewicz.

Szefowa LUX-MEDu została zapytana ile mamy czasu, żeby zaszczepić uchodźców, m.in. na odrę i COVID-19.

– Jeśli nie chcemy, aby się te choroby u nas rozprzestrzeniły, to trzeba wszystkich szczepić. Była w ministerstwie rozmowa na ten temat. Mamy dwa-trzy miesiące, aby się tym zająć – stwierdziła.

Całą rozmowę można przeczytać tutaj.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk