Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Karol Kwiatkowski17 kwietnia, 20224 min

W niedzielę rano para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda złożyli rodakom świąteczne życzenia. Wierzymy, że światło zwycięży nad mrokiem, że prawda, dobro i braterstwo zwyciężą nad złem – podkreślili życząc, by „w sercu każdego z nas zagościły pokój, nadzieja, jedność i braterstwo”.

W nagraniu opublikowanym w internecie para prezydencka życzy rodakom „błogosławionych, pełnych zdrowia Świąt Wielkanocnych”. „Niech w sercu każdego z nas zagości pokój, nadzieja, jedność i braterstwo” – podkreślał prezydent.

Agata Kornhauser-Duda zauważyła, że tegoroczna Wielkanoc jest inna, jako, że w wielu polskich domach przebywają uchodźcy z walczącej o wolność Ukrainy. „Ufamy, że życzliwość i serdeczność z jakimi zostali przyjęci, będą obecne również przy świątecznym stole, przynosząc im ulgę i pocieszenie” – powiedziała.

Prezydent zauważył, że Święta Zmartwychwstania Pańskiego przypominają o wydarzeniach, które dały początek chrześcijaństwu, głoszącemu, że każdy człowiek jest naszym bliźnim i zasługuje na pomoc, a szczególnie osoby opuszczone, ofiary agresji i niesprawiedliwości.

„Wierzymy, że światło zwycięży nad mrokiem, że prawda, dobro i braterstwo zwyciężą nad złem” – mówiła małżonka prezydenta. „Dlatego niech te święta będą dla nas czasem nadziei i wytchnienia, otuchy i pokrzepienia. Niech rodzinna atmosfera tych dni doda państwu nowych sił” – dodał Andrzej Duda.

Para prezydencka apelowała także o to, by jak co roku pamiętać o polskich zwyczajach i tradycjach wielkanocnych, wskazując, że dzięki nim „pielęgnujemy więź między pokoleniami, przywołujemy dobre wspomnienia i sprawiamy radość dzieciom”.

W szczególny sposób pozdrowiła osoby troszczące się o to, aby Wielkanoc była spokojna i bezpieczna. „Dziękujemy żołnierzom, przedstawicielom służb i formacji oraz wszystkim, którzy pracują i pełnią służbę w święta” – powiedział prezydent.

Szczególne podziękowania para prezydencka skierowała do społeczników i wolontariuszy, którzy niosą pomoc wszystkim osobom doświadczonym przez los, również w ogarniętej wojną Ukrainie. (PAP)

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk