Przewodniczący KEP do Żydów: Pokój-Szalom, niech jak najszybciej zapanuje w Europie i na świecie

Karol Kwiatkowski16 kwietnia, 20222 min

Pokój-Szalom, niech jak najszybciej zapanuje w Europie i na świecie – napisał Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki w liście do wspólnoty żydowskiej z okazji świąt paschalnych. Życzenia zostały przesłane na ręce Michaela Schudricha, Naczelnego Rabina Polski.

„W czasie naznaczonym wojną na Ukrainie i skutkami pandemii, życzę wspólnocie Żydów w Polsce, aby pokój serca czerpali obficie z pokładania ufności w Panu i jego Słowie. Wszechmogący Bóg, który wyzwolił swój lud z niewoli egipskiej, niech wybawia Was z każdego zła i niebezpieczeństwa oraz darzy swym błogosławieństwem” – napisał abp Gądecki w liście z życzeniami dla Wspólnoty Żydów w Polsce.

„W tym świętym czasie paschalnym łączy nas modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie, za wszystkie ofiary wojny, za uchodźców i przesiedleńców i za tych, którzy im pomagają” – podkreślił.

Abp Gądecki napisał, że w tym roku ze szczególną mocą brzmią słowa Psalmu 115 odmawianego podczas wieczerzy sederowej: „Dom Izraela pokłada ufność w Panu, On jest ich pomocą i tarczą. Bojący się Pana pokładają nadzieję w Panu, On ich pomocą i tarczą” – przytoczył. (PAP)

Autor: Olga Łozińska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk