Żaryn: Kijów utrzymuje wszystkie główne linie obrony

Nasza Polska14 kwietnia, 20223 min

Sytuacja militarna Ukrainy pozostaje bardzo trudna, ale Kijów utrzymuje wszystkie główne linie obrony – poinformował w czwartek rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że najtrudniejsza sytuacja występuję obecnie w Mariupolu.

Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn przedstawiając aktualny obraz działań wojennych przeciwko Ukrainie poinformował, że sytuacja militarna Ukrainy pozostaje bardzo trudna, ale Kijów utrzymuje wszystkie główne linie obrony.

„Najtrudniejsza sytuacja występuję obecnie w Mariupolu. Oddziały broniące miasta utrzymują jednak wysokie morale” – napisał w czwartek na Twitterze. W kolejnym wpisie dodał, że ciężkie starcia obserwuje się na przedmieściach Charkowa, w Obwodzie Ługańskim, Donieckim, w rejonie pomiędzy Mikołajowem a Chersoniem, a także na południe od Krzywego Rogu. „Ukraińcy są zdeterminowani do walki z Rosjanami, zadają ciężkie straty najeźdźcom” – napisał.

Przekazał, że Rosja wciąż przeprowadza ataki na cele wojskowe i cywilne, skupiając się także na bombardowaniu obiektów związanych z logistyką paliw, przechowywaniem i produkcją żywności oraz infrastrukturą kolejową.

„Rosyjskie wojska mają ogromne problemy z logistyką i uzupełnianiem strat. Rośnie również skala odmów wyjazdu na Ukrainę, zarówno w jednostkach Sił Zbrojnych Rosji jak i Rosgwardii. Liczba odmów wśród żołnierzy rośnie z dnia na dzień” – poinformował. Dodał, że w Rosji trwają również rozliczenia wśród osób odpowiedzialnych za przygotowywanie i prowadzenie działań wojennych przeciwko Ukrainie.

Czwartek jest 50. dniem inwazji Rosji na Ukrainę. (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Koszyk