J. Kaczyński: Ukraina walczy też o wolność innych narodów Europy

Karol Kwiatkowski9 kwietnia, 202212 min

Ukraińcy dziś walczą o wolność swoją, ale też o wolność innych narodów Europy, chociaż nie zawsze elity tych narodów to dostrzegają i wyciągają z tego odpowiednie wnioski – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, odbierając tytuł „Człowiek Wolności 2021” tygodnika „Sieci”.

Wicepremier podkreślił, że na przykładzie Ukrainy widać, iż walka o wolność jest obowiązkiem, który należy wypełniać nawet wtedy, gdy jest to bardzo trudne i wiąże się to z największymi zagrożeniami. „Ukraińcy dziś walczą o wolność swoją, ale też o wolność innych narodów Europy, chociaż nie zawsze elity tych narodów to dostrzegają i wyciągają z tego odpowiednie wnioski” – powiedział J.Kaczyński.

Prezes PiS podkreślił też konieczność walki o wolność, a przede wszystkim o wolność narodową. Według niego ta walka w dziejach Polski „od trzech wieków jest nieustannie aktualna”. Zwrócił także uwagę na znaczenie wolności osobistej oraz politycznej.

„Każda z tych wolności jest cenna, ale bez wolności narodowej, bez własnego państwa te wszystkie inne tracą na znaczeniu i po prostu znikają – podkreślił. Zaznaczył, że także w imieniu tych wartości indywidualnych należy bronić tej najbardziej podstawowej.(PAP)

Autor: Mieczysław Rudy

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

Leave a Reply

Koszyk