Szefernaker: chciałbym zadeklarować, że MSWiA robi wszystko, by skrócić kolejki po paszporty

Karol Kwiatkowski7 kwietnia, 20224 min

Chciałbym zadeklarować, że MSWiA robi wszystko żeby skrócić kolejki po paszporty. W mniejszych urzędach udało się je skrócić – powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.

W czwartek w Sejmie wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker był pytany przez posłów o kwestię kolejek przed urzędami wydającymi paszporty. „Są kolejki i będziemy się starać aby wszyscy, którzy planują wyrobić paszporty, jak najszybciej mieli ten paszport wyrobiony. Znamy ten problem i staramy się go rozwiązać” – powiedział wiceminister MSWiA.

Paweł Szefernaker podkreślił, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dołoży wszelkich starań, by problem kolejek przed urzędami został wyeliminowany. „Chciałbym zadeklarować, że MSWiA robi wszystko żeby skrócić kolejki. W wielu miejscach, w mniejszych urzędach udało się je skrócić – będziemy dalej dążyć do tego, by wszyscy nasi obywatele, którzy chcą wyrobić paszporty mieli taką możliwość” – zaznaczył.

„Powiem tak: wdrożenie do rejestru paszportowego to jest pierwszy krok do tego, aby było znacząco więcej w kraju punktów paszportowych i to jest pierwszy punkt do tego, abyśmy w najbliższym czasie jeszcze przyspieszyli wydawanie paszportów. W tej chwili trwa to zgodnie z ustawą – do miesiąca po złożeniu wniosku” – wskazał Szefernaker. „Termin jest dotrzymywany” – zapewnił.

„Od początku, kiedy pojawiły się kolejki wdrożyliśmy wiele różnych działań – nie wszędzie one są wystarczające, ja to wiem” – powiedział Szefernaker. Jak zapewnił, „staramy się raz w tygodniu rozmawiać z wojewodami o kolejnych działaniach, które wdrażamy – w tym tygodniu wdrożono kolejne działania w tych województwach, gdzie są najdłuższe kolejki, w opolskim i świętokrzyskim”.

Szefernaker podkreślił, że w dużych województwach, które były przystosowane do dużej liczby składanych wniosków, nie ma problemu. „Jeżeli chodzi o inne województwa, mniejsze, które nie były przygotowane do zwiększonej liczby złożonych wniosków wprowadzamy różne rozwiązania” – zapewnił.

„Wydłużane są godziny obsługi obywateli, ubiegających się o wydanie dokumentów. Także część urzędów wojewódzkich organizuje soboty paszportowe – tam obywatele mogą składać wnioski w dzień wolny od pracy” – zaznaczył.(PAP)

Autor: Paweł Auguff

Jak często można stosować odżywkę do włosów bez spłukiwania?

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk